Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Stuttgart uciekł spod topora

Niemcy K: Stuttgart uciekł spod topora

Allianz MTV Stuttgart jest absolutnym faworytem do mistrzostwa Niemiec, ale przed czwartym meczem finałowym przegrywał w rywalizacji z SC Poczdam 1:2 i to rywalki były o krok od mistrzostwa. Drużyna Julii Nowickiej wygrała jednak w tie-breaku 17:15 i przedłużyła rywalizację. Polska rozgrywająca w końcu na dłużej pojawiła się na boisku, wychodząc w podstawowej szóstce w dwóch ostatnich setach.

Po raz kolejny okazało się, że mecz pomiędzy tymi drużynami był bardzo zacięty, a o wyniku musiał zadecydować tie-break. Najpierw to Allianz prowadził 2:1 w setach, ale poczdamianki wyrównały stan spotkania i doprowadziły do tie-breaka.

W nim podopieczne Naranjo Hernandeza miały już piłkę na wagę mistrzostwa przy stanie 15:14, ale ostatecznie to siatkarki Tore Aleksandersena wyszły obronną ręką z opresji.

Julia Nowicka dała bardzo dobrą zmianę w meczu i zdobyła pięć punktów, ale głównie dobrze spisała się w dystrybucji piłek, co zaowocowało zwycięstwem. Poczdamiankom nic nie dała świetna postawa Anett Nemeth, która dostała 60 piłek do ataku i zdobyła 31 punktów, będąc najlepiej punktującą siatkarką na boisku. Z kolei po stronie Stuttgartu najwięcej oczek zdobyła Simone Lee, która zakończyła mecz z 28 punktami na koncie.

Teraz rywalizacja znów przeniesie się do Stuttgartu, gdzie rozstrzygnie się kwestia mistrzostwa. Ostatni mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 8 maja.