Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Pewne zwycięstwa zespołów z czołówki

Niemcy K: Pewne zwycięstwa zespołów z czołówki

W ramach 18. kolejki niemieckiej Bundesligi kobiet rozegrano zaledwie trzy spotkania, z których każde zakończyło się w trzech setach. Zwycięstwa zgodnie z planem odniosły zespoły z czołówki. Allianz MTV Stuttgart pokonał Ladies in black Aachen, SC Poczdam wygrał z USC Münster, a Dresdner SC był lepszy od Schwarz-Weiss Erfurt.

Wicelider tabeli z Drezna mocno otworzył mecz z zajmującą 10. miejsce ekipą Schwarz-Weiss Erfurt i pierwszą partię wygrał do 15. W drugiej siatkarki z Erfurt postawiły rywalkom znacznie trudniejsze warunki, czego rezultatem była gra na przewagi. W niej zaprocentowało doświadczenie zespołu Dresnder SC, który triumfował 28:26. W trzecim secie odzyskał już pełną kontrolę nad przebiegiem meczu, kończąc go triumfem 25:18. Niezmiennie liderką drużyny była Maja Storck, która zdobyła 15 punktów. Dobrze zaprezentowała się również Jennifer Janiska (13). Po stronie Schwarz-Weiss najlepiej zagrała Kennedy Eschenberg (10).

Większych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa nie miał zespół SC Poczdam, który pewnie wygrał każdego z trzech setów starcia z USC Münster. Początkowo w każdej partii między drużynami toczyła się wyrównana walka, jednak od połowy coraz wyraźniej rysowała się przewaga ekipy z Poczdamu. Wygrana za trzy punkty pozwoliła jej przeskoczyć VfB Suhl Lotto Thüringen i obecnie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. USC niezmiennie zajmuje 9. pozycję.

Pewną wygraną we własnej hali odniosła ekipa Allianz MTV Stuttgart. Zespół Julii Nowickiej od początku kontrolował przebieg spotkania, chociaż w końcówce pierwszej partii siatkarki Ladies in black Aachen doprowadziły do wyrównania. Ostatecznie zaprocentowało doświadczenie drużyny ze Stuttgartu, która zwyciężyła 25:22. W kolejnej odsłonie całkowicie zdominowała ona rywalki, które zdołały ugrać tylko 12 punktów. W trzecim secie zespołowi z Aachen poszło już nieco lepiej, jednak wygrana Allianz MTV w żadnym momencie nie było zagrożone. Liderką ekipy ze Stuttgartu była Krystal Rivers (18). Nowicka zanotowała w tym starciu 3 punkty. W szeregach Ladies in black najlepiej spisała się Lena Vedder (11).