Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Allianz MTV Stuttgart nie stracił jeszcze seta

Niemcy K: Allianz MTV Stuttgart nie stracił jeszcze seta

Po czterech kolejkach niemieckiej Bundesligi siatkarek Allianz MTV Stuttgart z Julią Nowicką w składzie ma komplet punktów i nie stracił nawet seta. W sobotę podopieczne Tore Aleksandersona pewnie pokonały w trzech setach najsłabszy jak na razie zespół w lidze – VC Neuwied 77. O punkt mniej na swoim koncie mają siatkarki z Poczdamu. Zawodzi nieco Dresdner SC, który dwa mecze wygrał, dwa przegrał i z 5 punktami zajmuje dopiero 8. pozycję w tabeli.

Siatkarki ze Stuttgartu nie miały zbyt wielu problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa z outsiderem ligi, VC Neuwied 77. Wygrały pewnie 3:0 i po czterech meczach mają na swoim koncie komplet punktów bez straconego seta. VC Neuwied 77 z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W sobotnim meczu 13 punktów dla Allianzu MTV zdobyła Hesper Jasper. Julia Nowicka tym razem pojawiła się na boisku tylko na chwilę w trzeciej partii, całe spotkanie na pozycji rozgrywającej grała Hannah Kohn.

O punkt mniej od lidera mają w tabeli zawodniczki SC Poczdam. Tym razem wygrały ważny mecz na trudnym terenie, pokonując na wyjeździe 3:1 Dresdner SC. Przyjezdne do wygranej poprowadziła Anett Nemeth, która zdobyła 19 punktów, po 16 punktów na swoim koncie miały Vanessa Agbortabi i Laura Emonts. W drużynie z Drezna 20 punktów zdobyła Maja Storck. Podopieczne trenera Alexandra Weibla po czterech meczach mają 5 punktów i zajmują dopiero 8. miejsce w tabeli Bundesligi.

Jeszcze słabiej na początku sezonu spisują się zawodniczki Palmbergu Schwerin. Dopiero w czwartym swoim spotkaniu wygrały po raz pierwszy, pokonując na wyjeździe 3:2 Schwarz-Weiss Erfurt. Świetny mecz rozegrała Lindsey Ruddins, która punktowała aż 30 razy. Palmberg z 3 punktami zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli. Tie-breakiem zakończyło się również spotkanie w Vilsbiburgu, gdzie Rote-Raben uległy 2:3 Ladies in black Aachen. Liderką zespołu z Aachen, który zajmuje obecnie 3. miejsce, była Jana Franziska Poll, zdobywczyni 25 punktów w tym spotkaniu.

Na czwarte miejsce w tabeli awansował zespół VfB Suhl, który w czwartej serii spotkań pewnie w trzech setach pokonał we własnej hali Nawaro Straubing. Dobry mecz w barwach gospodyń rozegrała Danielle Harbing, która zdobyła 20 punktów. Z wygranej, drugiej już w tym sezonie, cieszyły się siatkarki z Wiesbaden. VC pokonał na wyjeździe 3:2 wyżej notowany USC Münster, a radość z wygranej zmąciła nieco kontuzja Lizy Kastrup, która miała miejsce w czwartej partii.