Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Allianz MTV Stuttgart liderem, niespodzianka w Dreźnie

Niemcy K: Allianz MTV Stuttgart liderem, niespodzianka w Dreźnie

W 12. kolejce niemieckiej Bundesligi siatkarek zespół Julii Nowickiej, Allianz MTV Stuttgart, pokonał na wyjeździe 3:1 Schwarz-Weiss Erfurt i z przewagą 5 punktów nad kolejnym zespołem jest liderem tabeli. Polska rozgrywająca znów wystąpiła w roli rezerwowej. Do niespodzianki doszło w Dreźnie, gdzie obrońca mistrzowskiego tytułu, Dresdner SC, przegrał 2:3 z VC Wiesbaden i zajmuje dopiero czwartą lokatę.

W Niemczech zakończyła się pierwsza część fazy zasadniczej w ekstraklasie siatkarek. Na czele tabeli z kompletem zwycięstw znajduje się zespół Julii Nowickiej, Allianz MTV Stuttgart, który ma 5 punktów przewagi nad drugim VfB Suhl Lotto Thüringen.

Wicemistrzynie kraju wygrały na wyjeździe 3:1 ze Schwartz-Weiss Erfurt. Po drugiej partii, wygranej wysoko do 9 zespół ze Stuttgartu nieco się rozluźnił i w trzecim secie musiał uznać wyższość gospodyń. Czwarty set należał jednak już do przyjezdnych, które zainkasowały komplet punktów. Bohaterką zwycięskiej drużyny była Simona Lee, która zdobyła 26 oczek. Po raz kolejny jako pierwsza rozgrywająca zagrała Ilka van de Vyver. Julia Nowicka pojawiała się incydentalnie w polu zagrywki w pierwszym i trzecim secie.

Do niespodzianki doszło w Dreźnie, gdzie mistrzynie kraju podejmowały VC Wiesbaden. Przyjezdne wygrały dwa pierwsze, wyrównane sety i dopiero wtedy podopieczne trenera Alexandra Weibla rzuciły się do odrabiania strat. Gospodynie doprowadził do remisu, ale w tie-breaku przyjezdne były na prowadzeniu od początku do końca i dzięki wygranej 3:2 wywiozły z Drezna dwa oczka. Liderką zwycięskiej drużyny była Lara Künzler, zdobywczyni 25 punktów. W zespole Dresdner SC dwa punkty więcej miała na swoim koncie Maja Storck.

Świetnie w tym sezonie spisuje się zespół VFB Suhl Thüringen, który jest na drugim miejscu w tabeli. Siatkarki z Turyngii pokonały 3:1 na wyjeździe Ladies in black Aachen, a po meczu wszyscy mówili o występie Danielle Harbin. 26-letnia amerykańska atakująca VfB zdobyła w tym meczu 35 punktów przy 49% skuteczności w ataku. Miała na swoim koncie również 3 skuteczne bloki i 4 asy serwisowe. W ostatnim rozegranym meczu 12. kolejki SC Poczdam uległ we własnej hali 0:3 Palmbergowi Schwerin. Liderkami drużyny z północnych Niemiec były Lindsey Ruddins (15 pkt.) oraz Lina Alsmeier (17 pkt.). Palmberg zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli z punktem straty do rywalek z Drezna. SC Poczdam jest szósty, ale ma dwa spotkania rozegrane mniej. W sumie w niemieckiej Bundeslidze aż 9 meczów do tej pory zostało przełożonych na późniejszy termin.