Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Niektórzy obcokrajowcy dołączyli już do swoich plusligowych drużyn

Niektórzy obcokrajowcy dołączyli już do swoich plusligowych drużyn

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pandemia koronawirusa z całą pewnością utrudnia podróżowanie. Wielu obcokrajowców zakontraktowanych w Pluslidze zdołało już jednak dotrzeć do swoich drużyn, które są w początkowej fazie przygotowań do nowego sezonu. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia problemy z dotarciem mają głównie siatkarze z USA.  Na szybsze dołączenie obcokrajowców pozwolił też fakt, iż praktycznie nie ma w tym roku sezonu reprezentacyjnego. 

Od początku przygotowań ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z zespołem ma być Benjamin Toniutti. Kędzierzynianie rozpoczną zajęcia w poniedziałek. W Polsce jest już nowy zawodnik Cerrad Enea Czarnych Radom Lucas Loh. 

 

Z drużyną Jastrzębskiego Węgla są już przechodzący rekonwalescencję po operacji barku Lukas Kampa, Yacine Louati, atakujący  Mohammed Al Hachdadi. Brakuje Eemiego Tervaporttiego, który wraz z Olympiakosem Pireus walczy o mistrzostwo Grecji.

Do Polski dotarli już siatkarze, którzy reprezentować będą barwy zespołu z Zawiercia, Maximiliano Cavanna, Gjorgji Gjorgjiew i Flavio, Jest już także oczywiście trener Igor Kolaković. 

 

Z drużyną PGE Skry Bełchatów trenują od początku obaj Serbowie, Milan Katić i Dusan Petković. Dołączył także już Milad Ebadipour. Brakuje jednak nadal reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Taylora Sandera Jenningsa Franciskovica.

 

Do drużyny Vervy Warszawa zdołali już dołączyć  rozgrywający Angel Trinidad de Haro oraz trener Andrea Anastasi.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved