Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Punktujący libero – w roli głównej Paweł Zatorski

Punktujący libero – w roli głównej Paweł Zatorski

Teoretycznie libero w siatkówce pełni tylko i wyłącznie rolę defensywną, nie zdobywają punktów.  Czasem jednak dochodzi do sytuacji, że zawodnik/zawodniczka libero staje się bohaterem akcji dającej punkt jego/jej drużynie. Takowa miała miejsce w trwającym aktualnie meczu Ligi Mistrzów Asseco Resovii z francuskim Tours. W roli głównej wystąpił Paweł Zatorski.

Pamiętamy wszyscy świeżo jeszcze niedawną akcję Maksymiliana Graniecznego, libero Cuprum Lubin w meczu ze Ślepskiem Suwałki, a w czwartkowe popołudnie miała miejsce kolejna niecodzienna sytuacja z udziałem libero.  Tym razem w roli głównej wystąpił Paweł Zatorski a rzecz miała miejsce w trwającym nadal meczu Ligi Mistrzów Asseco Resovii z Tours.

W pierwszym secie przy stanie 22:20 dla rywali rzeszowianie przyjmowali serwis. W przyjęciu nie popisał się Klemen Cebulj, a sytuację ratował Paweł Zatorski.  Libero reprezentacji Polski pobiegł bardzo blisko band reklamowych i starał się przebić piłkę w kierunku swoich kolegów, aby któryś mógł podjąć próbę ataku. Ta jednak przeleciała przez siatkę i….wpadła w boisko kompletnie zaskoczonych przeciwników.  Asseco Resovia ostatecznie seta przegrała.