Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nicola Vettori: Zdobyliśmy trzy punkty bardzo ważne w tabeli

Nicola Vettori: Zdobyliśmy trzy punkty bardzo ważne w tabeli

26 stycznia zmierzyły się drużyny zajmujące dwa ostatnie miejsca w tabeli TAURON Ligi sezonu 2022/2023. Ze spotkania po czterech setach zwycięsko wyszły gospodynie spotkania. – Grałyśmy dobrze, a zespół funkcjonował poprawnie. Robiłyśmy wszystko według wskazówek trenera i możemy cieszyć się ze zwycięstwa – powiedziała Anastasija Kraiduba, atakująca UNI Opole.

W 13. kolejce TAURON Ligi zmierzyły się ze sobą dwa zespoły zajmujące ostatnie pozycje w tabeli rozgrywek, czyli UNI Opole i MOYA Radomka Lotnisko Radom. Spotkanie zakończyło się wygraną opolskiej drużyny, która mogła dopisać na swoje konto pełną pulę punktów. – Jesteśmy bardzo zadowoleni. Zdobyliśmy trzy punkty bardzo ważne w tabeli – powiedział Nicola Vettori, trener UNI Opole. – Trzymaliśmy koncentrację i spełnialiśmy założenia taktyczne. Momentami graliśmy bardzo dobrze, momentami trochę nerwowo, jednak było bardzo dużo walki i obron, więc bardzo to doceniam – dodał szkoleniowiec. – Grałyśmy dobrze, a zespół funkcjonował poprawnie. Robiłyśmy wszystko według wskazówek trenera i możemy cieszyć się ze zwycięstwa – powiedziała Anastasija Kraiduba, atakująca UNI Opole. Na końcowy wynik meczu wpływ miało kilka czynników. – Naszym silnym elementem był zagrywka, wytrzymywaliśmy też końcówki. W 1. i 4. secie pokazaliśmy, że jesteśmy silni mentalnie, możemy grać punkt za punkt, wytrzymać i wygrać z każdym – wskazał trener Vettori. – Serwis jest kluczowym elementem we wszystkich meczach. Staramy się serwować dobrze, żeby przeciwnik miał gorsze przyjęcie i żebyśmy my wiedziały co możemy zrobić. Udało nam się to, dlatego mamy taki wynik – dodała atakująca opolskiego zespołu.

W następnej rundzie zawodniczki z Opola zmierzą się z zespołem Grupa Azoty Chemik Police, który aktualnie zajmuje 3. miejsce w tabeli. Mecz zaplanowany jest na sobotę 4 lutego na godzinę 19:00.

źródło: Uni Opole - Facebook