Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Nicola Vettori: Udało się zrealizować cele

Nicola Vettori: Udało się zrealizować cele

fot. Michał Szymański

– Udało się zrealizować cele. Zagraliśmy bardzo dobry mecz jeśli chodzi o atak, blok oraz zagrywkę, więc trzy elementy, które są podstawowe. Wszystko funkcjonowało jak najlepiej w pierwszych dwóch setach. W trzecim było już trochę gorzej, ale ogólnie nie był on dobry po obu stronach, dużo błędów, ale mimo wszystko walczyliśmy żeby wygrać – powiedział po drugim spotkaniu z Bułgarkami Nicola Vettori, asystent trenera polskiej kadry kobiet.

Reprezentacja Polski kobiet przygotowuje się do udziału w mistrzostwach świata. Polki w ostatnich dniach rozegrały dwa spotkania towarzyskie z Bułgarkami. Biało-czerwone wygrały oba spotkania. W piątek triumfowały 4:0, zaś w sobotę wygrały mecz 3:0 a dodatkową partię przegrały.Udało się zrealizować cele. Zagraliśmy bardzo dobry mecz jeśli chodzi o atak, blok oraz zagrywkę, więc trzy elementy, które są podstawowe. Wszystko funkcjonowało jak najlepiej w pierwszych dwóch setach. W trzecim było już trochę gorzej, ale ogólnie nie był on dobry po obu stronach, dużo błędów, ale mimo wszystko walczyliśmy żeby wygrać. Założeniem było, żeby wygrać, bo mamy niewiele meczów kontrolnych, więc każdy z nich uważamy za bardzo ważny, żeby przygotować się do pierwszego meczu mistrzostw świata – podsumował Nicola Vettori.

Kolejnym sprawdzianem kobiecej reprezentacji Polski będzie turniej w Neapolu. W dniach 12-15 września oprócz Polek i gospodyń – Włoszek zagrają tam Serbki oraz Turczynki. – Każdy z tych trzech zespołów należy do czołówki, więc na pewno pokażą nam, jakie są nasze ambicje i możliwości, nasze słabości, nad którymi musimy pracować i szlifować do końca, żeby być gotowymi na mistrzostwa – przyznał asystent trenera Lavariniego.

Po dwumeczu z Bułgarkami Polki wracają do treningów w Szczyrku. Zanim to jednak nastąpi reprezentantki naszego kraju otrzymają chwilę wolnego. – Będziemy mieli półtora dnia wolnego i będziemy odpoczywać – zakończył Vettori. Reprezentacja Polski udział w mistrzostwach świata rozpocznie 23 września meczem z Chorwatkami. W kolejnych dniach czekają je mecze z Tajkami, Koreankami i Dominikankami. Rywalizację w grupie B podopieczne trenera Lavariniego zakończą 1 października meczem z reprezentacją Turcji.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę