Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nicola Vettori: Najbliższy mecz ze Stalą Mielec będzie najtrudniejszy

Nicola Vettori: Najbliższy mecz ze Stalą Mielec będzie najtrudniejszy

– W Mielcu jest specyficzna hala, gra się tam ciężko. Pomimo tego na pewno się nie poddamy, ten mecz będzie dla nas najtrudniejszy. Zamierzamy wygrać ten pojedynek – powiedział po wygranym meczu ze Stalą Nicola Vettori, szkoleniowiec opolskiego zespołu.

– Graliśmy z najlepszym przeciwnikiem w tej lidze, mielczanki mają dobry zespół, wygraliśmy drugi mecz z rzędu tą drużyną w stosunku 3:0. Oczywiście niedzielny mecz był trochę słabszy w naszym wykonaniu, porównując do tego z soboty, ale wynikało to też z dużo lepszej postawy przeciwnika. Nie zapominamy tego, że SPS Stal Mielec zajęła drugie miejsce w tabeli i dostała się do finału, dlatego też każdy finał jest trudny. Graliśmy na tyle wystarczająco dobrze, żeby wygrać z ekipą z Podkarpacia – analizował szkoleniowiec.W pierwszym secie przegrywaliście 21:23 pomimo tego wygraliście go. Jak pan ocenia zespół pod względem mentalnym?

Nicola Vettori:Tak. Ważne, że mentalnie jesteśmy bardzo mocnym zespołem. W trudnych momentach wiemy jak grać, reagować i rozwiązać sytuację. Nie martwimy się problemem, tylko od razu myślimy o jego rozwiązaniu. To też jest naszym atutem, który towarzyszył nam przez cały sezon.

Czy spodziewaliście się zwycięstwa wynikiem 3:0? Ekipa z Mielca w drugim meczu wam się postawiła.

– Nasi rywale grali w niedzielę dużo lepsze zawody niż w sobotę. Prezentowali się zdecydowanie lepiej w polu zagrywki, w ataku oraz bloku. Poprawili się w każdym elemencie. My z kolei mimo trudności robiliśmy swoje. Zwyciężyliśmy 3:0, jednak wynik nie jest dla mnie w finale ważny, równocześnie mogłoby być 3:2. Liczy się wygrany mecz, a ten właśnie taki był. 

Z czego wynikała wasza bardzo dobra postawa w całym sezonie?

– Trzy porażki pokazują, jaka jest nasza siła, ale właśnie teraz nie liczy się cała liga, tylko następny mecz. Mamy za zadanie wygrać trzy sety w jednym starciu w jakimkolwiek stosunku. W innym przypadku zostaną nam jeszcze dwie szanse. 

Chyba gdzieś w głowach będzie wam krążyła myśl, że jesteście o krok od awansu do TAURON Ligi. Czy ten najbliższy mecz nie będzie dla was najtrudniejszy?

– Na pewno będzie najtrudniejszy, ponieważ przypomnę jeszcze raz, że gramy z najtrudniejszym rywalem. Co więcej, zagramy na jego terenie. Hala w Mielcu jest bardzo specyficzna i niska. Nie ma w niej za dużo miejsca na obronę. Na pewno zawody będą jeszcze trudniejsze, aniżeli te z niedzieli, ale naszym celem jest zwycięstwo. 

Czy jesteście drużyną idealną?

– Może daleko do ideału, ale w każdym elemencie mamy mocne punkty. Tak samo w niedzielę, jak i sobotę jak komuś nie idzie, to ktoś inny bierze za to odpowiedzialność i jesteśmy w stanie wygrać seta.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę