Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nicola Vettori: Do awansu jeszcze bardzo daleka droga

Nicola Vettori: Do awansu jeszcze bardzo daleka droga

Zwycięstwem 3:0 fazę zasadniczą zakończyły siatkarki UNI Opole, które tę część sezonu mogą zaliczyć do bardzo udanych, bo zajęły pierwsze miejsce w tabeli zaplecza TAURON Ligi. – Do awansu jeszcze bardzo daleka droga. Tak naprawdę zaczyna się ona dopiero teraz, w play-off. Przed nami pierwszy, na pewno trudny mecz półfinałowy z MKS-em Jarosław i teraz już tylko o nim myślimy – podkreślał trener Nicola Vettori.

Na zakończenie fazy zasadniczej UNI Opole pokonało we własnej hali Asotrę Płomień Sosnowiec 3:0. W pierwszej partii opolanki dyktowały warunki i wygrały do 15. W drugiej przyjezdne walczyły, ale również uległy tym razem 20:25. Najciekawszy był trzeci set, w którym długo to beniaminek prowadził, jednak w drugiej części tej odsłony zareagował szkoleniowiec opolanek i w końcówce ponownie do głosu doszły gospodynie, wygrywając do 20. – Chciałem tylko trochę uspokoić sytuację, apelowałem o podtrzymanie koncentracji i ustalić, co gramy w następnych akcjach. Mogliśmy zakończyć mecz w spokojniejszych okolicznościach, ale popełniliśmy parę niepotrzebnych pomyłek. Ogólnie jednak za nami bardzo dobre spotkanie, z niewielką liczbą błędów własnych. To pozwoliło nam zwyciężyć 3:0 – opowiedział o interwencji w końcówce trzeciej odsłony Nicola Vettori.W fazie zasadniczej zespół z Opola nie ominęły problemy z kontuzjami, ale już w starciu z Płomieniem trener Vettori miał do dyspozycji optymalny skład. – Rzeczywiście, mecz przeciwko ekipie z Sosnowca był dla nas ważny, bo mogliśmy w nim sprawdzić, czy zawodniczki, które ostatnio borykały się z kontuzjami, są w stanie nam wydatnie pomóc w play-off. Sprawdzian ten wypadł pozytywnie, więc śmiało można ocenić, że pod względem zdrowotnym jesteśmy w pełni gotowi do walki – wyjaśnił Vettori.

Opolanki już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce na koniec fazy zasadniczej. W tej części sezonu z 24 spotkań UNI wygrało 21 i zdobyło 60 punktów. Drugi w tabeli SMS PZPS Szczyrk na swoim koncie zgromadził 48 oczek. Zespół z Opola to faworyt do awansu do TAURON Ligi. – Nie poruszamy za często tego tematu, bo do awansu jeszcze bardzo daleka droga. Tak naprawdę zaczyna się ona dopiero teraz, w play-off. Przed nami pierwszy, na pewno trudny mecz półfinałowy z MKS-em Jarosław i teraz już tylko o nim myślimy – zaznaczył szkoleniowiec opolskiego zespołu.

źródło: nto.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę