Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Neven Majstorović: Każdy element siatkarski wychodził nam dobrze

Neven Majstorović: Każdy element siatkarski wychodził nam dobrze

fot. Katarzyna Antczak

LUK Politechnika Lublin pokonała w meczu 12. kolejki TAURON I Ligi KPS Siedlce 3:0, tym samym notując dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. – Na przestrzeni całego meczu nasz serwis funkcjonował naprawdę bardzo dobrze. Myślę, iż stanowił klucz do wygranej – stwierdził libero ekipy z Lublina Neven Majstorović.

Lublinianie byli lepsi od przeciwników w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przyjęli pozytywnie 48% piłek, a perfekcyjnie 15%, podczas gdy KPS miał przyjęcie pozytywne na poziomie 40%, a perfekcyjne na poziomie 16%. – To nie tylko przyjęcie. Każdy element siatkarski wychodził nam dobrze. Wygraliśmy 3:0, co mogę więcej powiedzieć – skomentował krótko libero LUK Politechniki Neven Majstorović.Największą różnicę na korzyść lublinian zrobiła zagrywka. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka zanotowali 9 asów serwisowych, popełniając przy tym tylko 6 błędów. Ich rywale nie zdobyli w tym elemencie ani jednego punktu, pomylili się natomiast 10 razy. – Nasza zagrywka w sobotę była znakomita. Podjęliśmy duże ryzyko, ale jak było widać, to się opłaciło. Na przestrzeni całego meczu nasz serwis funkcjonował naprawdę bardzo dobrze. Myślę, iż stanowił klucz do wygranej – stwierdził libero.

Serbski siatkarz nie miał co prawda za dużo pracy w sobotnim meczu, rywale celowali zagrywką głównie w jego kolegów – Jakuba Wachnika oraz Davida Mehića (oboje przyjmowali po 16 razy), a sam Majstorović przyjął piłkę zaledwie 6 razy w trakcie trzech setów. Zanotował 50% przyjęcia pozytywnego oraz 17% perfekcyjnego.  – Trudno jest zachować koncentrację na mojej pozycji. Jednak to część naszej pracy. Czasami piłka do nas nie leci, ale trzeba utrzymać koncentrację, by być gotowym na kolejną akcję, która może się wydarzyć – podkreślił zawodnik.

Lublinianie pozostają na pozycji wicelidera TAURON I Ligi z dorobkiem dziesięciu zwycięstw i 30 punktów. Nie mają zbyt dużo czasu na odpoczynek po starciu z KPS-em, bowiem już we wtorek, 8 grudnia, podejmą zajmującą 4. miejsce w tabeli eWinner Gwardię Wrocław. Następnie w sobotę, 12 grudnia, zmierzą się na wyjeździe z BAS-em Białystok.

źródło: opr. własne, tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved