Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwie czerwone kartki w kilkadziesiąt sekund!

Dwie czerwone kartki w kilkadziesiąt sekund!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla choć w każdym elemencie dominowali w sobotę nad rywalem z Suwałk nie zdołali opanować emocji w secie trzecim, a zwłaszcza Norbert Huber i Tomasz Fornal. Obaj zostali ukarani czerwonymi kartkami za nadmierne protesty.  Całą sytuację zarejestrowały kamery Polsatu Sport.

BYŁ BŁĄD CZY NIE?

Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał dwa pierwsze sety meczu ze Ślepskiem. Początek trzeciej odsłony był wyrównany. Wtedy miała miejsce zaskakująca sytuacja, kiedy gospodarze nie wytrzymali nerwowo, chociaż ich wyższość nie podlegała dyskusji. Przy stanie 3:3 jastrzębianie uznali, że rywale popełnili błąd i poprosili o sprawdzenie. Arbiter uznał, że akcja była prawidłowa, co spotkało się ze sprzeciwem graczy, a zwłaszcza Norberta Hubera i Tomasza Fornala.  Obaj zawodnicy za swoje zachowanie zostali ukarani czerwonymi kartkami i w konsekwencji Ślepsk Malow Suwałki otrzymał dwa gratisowe punkty.

Cała sytuacja ostatecznie jednak nie przeszkodziła mistrzowi Polski pewnie wygrać to spotkanie 3:0.