Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Naukowcy tłumaczą nieporozumienie – siatkówka nie jest najbardziej niebezpieczna

Naukowcy tłumaczą nieporozumienie – siatkówka nie jest najbardziej niebezpieczna

Niedawno świat obiegły wykresy wraz z informacją, że a badań naukowców nad ryzykiem zakażenia wirusem powodującym chorobę COVID-19, siatkówka znalazła się na pierwszy miejscu wśród wszystkich dyscyplin sportowych. Sami badacze z Politechniki Turyńskiej dementują tę informację tłumacząc, że doszło do gigantycznego nieporozumienia.

Wyniki badań w postaci wykresów kilkanaście dni temu obiegły cały świat. Wynikało z nich rzekomo, że siatkówka znalazła się na pierwszym miejscu dyscyplin sportowych, podczas uprawiania których może dojść do zakażenia nowym wirusem, wywołującym chorobę COVID-19. Wzbudziło to spore zdziwienie, bowiem piłka siatkowa nie należy do sportów kontaktowych.Okazuje się, że doszło do nieporozumienia, które prostują teraz naukowcy Politechniki Turyńskiej. Tłumaczą, że siatkówka jest jednym ze sportów, w których ryzyko zakażenia jest niskie i wynika to z ich ponad 400-stronicowego opracowania. W zastosowanej skali od 1 do 8, w której minimalna wartość odpowiada sportowi uprawianemu indywidualnie na powietrzu piłka siatkowa otrzymała ocenę 5, czyli niższą niż na przykład koszykówka.

Włoscy naukowcy, którzy przeprowadzali badania tłumaczą, że medialne doniesienia i ogromne zamieszanie zostało wywołane przez subiektywne publikacje niektórych włoskich federacji sportowych. Prezentowały one wybiorcze wykresy i tabele, nieukończone pracy lub też tylko jej fragmenty.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved