Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Natalia Mędrzyk robi sobie przerwę od siatkówki

fot. Michał Szymański

Po czterech latach spędzonych w Grupie Azoty Chemiku Police Natalia Mędrzyk zdecydowała się na zrobienie sobie przerwy od siatkówki. Jedna z najlepszych polskich przyjmujących nie podpisała kontraktu z żadnym klubem.  

Grupa Azoty Chemik Police sukcesywnie informuje o zmianach w swoim składzie. Wiadomo już, że w kolejnym sezonie w jego barwach nie będzie występowała Natalia Mędrzyk. To jedna z najlepszych polskich przyjmujących, jednak w ostatnich miesiącach borykała się z kłopotami zdrowotnymi, które uniemożliwiły jej grę w każdym spotkaniu. Do gry w minionym sezonie na dobre wróciła w finałowym turnieju Pucharu Polski, a następnie pomogła koleżankom w wywalczeniu mistrzostwa Polski.W Chemiku spędziła cztery sezony, w trakcie których wywalczyła trzy mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski i jeden Superpuchar. Dotarła też do półfinału Pucharu CEV, ale przez pandemię te rozgrywki nie zostały dokończone w sezonie 2019/2020.

W minionych rozgrywkach wystąpiła w 25 spotkaniach, w których na swoim koncie zgromadziła 153 punkty, w tym 6 w bloku, 18 w polu serwisowym, a pozostałe w ataku, w którym jej skuteczność wyniosła niespełna 42%. Miała także dużo pracy w przyjęciu, bowiem z serwisem rywalek musiała radzić sobie prawie 400 razy. Była jednym z filarów zespołu z Polic.

Natalia Mędrzyk jest kolejną zawodniczką, która w międzysezonowej przerwie odeszła z Chemika Police. Wcześniej na taki sam krok zdecydowały się między innymi: Paulina Maj-Erwardt, Martyna Grajber, Olga Strantzali, Indy Baijens, Sinead Jack, Paulina Bałdyga, Wilma Salas i Sonia Kubacka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi 

źródło: Chemik Police - inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę