Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Natalia Ciesielska: To nie są nasze pierwsze mistrzostwa Polski

fot. Energa MKS Kalisz

Od środy do niedzieli hala Arena ugości uczestniczki finałów mistrzostw Polski Jjuniorek w siatkówce. Kandydatem do czołowych lokat będzie drużyna Energi MKS Kalisz, w której składzie nie brakuje zawodniczek z doświadczeniem z tego typu imprez. – Na pewno będzie to naszą mocną stroną – uważa Natalia Ciesielska, kapitan kaliskiego zespołu.

W turnieju weźmie udział osiem zespołów, a gospodarzem będzie ekipa MKS-u. Kaliszanki już w maju zaczęły przygotowania indywidualne, a od czerwca trenują już wspólnie. – Powrót do treningów był fajnie zorganizowany. Nie wchodziłyśmy od razu na najcięższe obciążenia. Ruszyłyśmy z siłownią, która na pewno nas wzmocniła. I oczywiście miałyśmy już w domu wyznaczone zadania i każda z nas je wypełniała, więc myślę, że jesteśmy, może nie do końca jeszcze gotowe, bo przed nami kilka dni treningów, ale na ten moment wszystko wygląda bardzo dobrze – mówi na łamach serwisu faktykaliskie.pl Natalia Ciesielska.Przyjmująca i zarazem kapitan kaliskiej drużyny jest jedną z wielu siatkarek MKS-u, które miały już okazję rywalizować w decydujących zmaganiach krajowego czempionatu. – Praktycznie każda z nas ma pewne doświadczenie z takich turniejów. To nie są nasze pierwsze mistrzostwa Polski. W tamtym roku większość z nas grała o wysokie cele, więc takie doświadczenie będzie naszą mocną stroną. Wydaje mi się, że w takich sytuacjach, które będą gdzieś na pograniczu, w końcówkach setów, może to po prostu przeważyć o tym, kto zwycięży – przekonuje zawodniczka, która w ubiegłym sezonie występowała też w drugiej drużynie Energi MKS, z powodzeniem radzącej sobie na drugoligowych parkietach.

Atutem kaliskiego zespołu będzie miejsce rozegrania finału, czyli hala Arena, w której na co dzień trenuje. – Dla nas była to świetna informacja. Nie ukrywamy, że tutaj gra się nam najlepiej, jesteśmy po prostu u siebie. Szkoda, że nie będzie naszych ukochanych kibiców, bo zawsze nas mocno wspierali. Ale jestem przekonana, że każdy będzie śledził nasze zmagania w internecie i każdy będzie trzymał za nas kciuki – oznajmia Natalia Ciesielska.

źródło: faktykaliskie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved