Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Natalia Bandurska: Zrobimy wszystko, aby zajść jak najdalej w tym turnieju

Natalia Bandurska: Zrobimy wszystko, aby zajść jak najdalej w tym turnieju

fot. CEV

– Nastroje są bardzo dobre. Jesteśmy bardzo walecznym zespołem i zdajemy sobie sprawę, z tego na co nas stać. Zrobimy wszystko, aby zajść jak najdalej w tym turnieju i spełnić nasze marzenia. Serbia jest bardzo dobrym i poukładanym zespołem. Mają bardzo dobre warunki fizyczne. Jednak mam nadzieję, że nasza waleczność oraz odpowiednie przygotowanie taktyczne zaprocentuje i będziemy w stanie wyjść zwycięsko z tego meczu – powiedziała Natalia Bandurska, przyjmująca reprezentacji Polski przed sobotnim półfinałem mistrzostw Europy do lat 19. Pierwszy gwizdek spotkania o godzinie 19.30.

W czwartek wywalczyłyście awans do półfinału mistrzostw Europy. Właściwie mecz z Macedonią Północną był formalnością.Natalia Bandurska: Zdawałyśmy sobie sprawę, że reprezentacja Macedonii do tej pory nie wygrała meczu w naszej grupie. Jednak zawsze do takich meczów trzeba podejść bardzo skoncentrowanym. Zwłaszcza, że rywal grał przy swojej publiczności. Nam jednak bardzo dobrze udało się wejść w mecz i utrzymać koncentrację do samego końca.

Zajęłyście drugie miejsce w grupie i przegrałyście zaledwie jedno spotkanie. Jak ocenisz całą fazę grupową w waszym wykonaniu?

– Myślę, że z każdym kolejnym meczem nakręcałyśmy się i nasza gra wyglądała coraz lepiej. Potrafiłyśmy utrzymać koncentrację z każdym przeciwnikiem, co jak pokazał turniej było niezwykle ważne. Teraz już skupiamy się tylko i wyłącznie na meczu z Serbią.

Który dotychczasowy mecz był dla was najtrudniejszy?

– Według mnie mecz z Finlandią był dla nas bardzo trudnym spotkaniem. Zdawałyśmy sobie sprawę, że jest to mecz o przypieczętowanie awansu do finałowej czwórki. Rywalki postawiły bardzo wysokie warunki i zagrały swoją najlepszą siatkówkę. Cieszę się, że udało się nam rozstrzygnąć końcówki setów na swoją korzyść i wyjść z tego spotkania zwycięsko.

Czy po rozegraniu fazy grupowej dostrzegacie, że z meczu na mecz gracie coraz lepiej?

– Tak. Myślę, że po każdym meczu mamy coraz więcej pewności siebie. W zespole panuje świetna atmosfera, dzięki czemu cały czas się napędzamy i motywujemy.

Jakie nastroje panują w drużynie przed półfinałowym meczem?

– Nastroje są bardzo dobre. Jesteśmy bardzo walecznym zespołem i zdajemy sobie sprawę, z tego na co nas stać. Zrobimy wszystko, aby zajść jak najdalej w tym turnieju i spełnić nasze marzenia.

W sobotę zmierzycie się z Serbią, która zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. Czego trzeba spodziewać się po tym zespole?

– Serbia jest bardzo dobrym i poukładanym zespołem. Mają bardzo dobre warunki fizyczne. Jednak mam nadzieję, że nasza waleczność oraz odpowiednie przygotowanie taktyczne zaprocentuje i będziemy w stanie wyjść zwycięsko z tego meczu.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę