Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Na wybór selekcjonerów kadr narodowych musimy jeszcze poczekać

Na wybór selekcjonerów kadr narodowych musimy jeszcze poczekać

fot. PAP

Siatkarską Polskę  najbardziej intryguje to, kto zostanie selekcjonerem zarówno męskiej, jak i żeńskiej reprezentacji. Wybory władz PZPS za nami, ale jak się okazuje na następców Vitala Heynena i Jacka Nawrockiego musimy jeszcze poczekać i to nawet dość długo,  Kiedy zatem odbędą się wybory?  – Nie odbędą się w październiku lub listopadzie – mówi Jacek Sęk, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Sekretarz Generalny. 

– Przede wszystkim odwołam się do tego, że 20 października w środę odbędzie się posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, drugie z kolei. Na nim jest punkt dotyczący informacji na temat wyborów trenerskich – zarówno kadry męskiej, jak i żeńskiej. Odbędzie się to w obecności Aleksandry Jagieło, która ma szczegółowe informacje i dokona analizy kandydatur na selekcjonera. CV ciągle napływają do zespołu, którym Ola kieruje. Normalną procedurą jest to, by dać czas, by każdy z członków zarządu mógł się zapoznać się z trenerami i wypowiedzieć na ich temat. O ile w męskiej kadrze wiemy dobrze, że rozmowy, które prowadził prezes Świderski są dość zaawansowane i wyłaniają się liderzy, to jeśli chodzi o siatkówkę kobiecą grupa trenerów, która jest zainteresowana pracą, jest duża – przyznaje Jacek Sęk.Co do tej pory wiadomo o kandydatach? Aleksandra Jagieło, która w PZPS odpowiada za żeńską kadrę, poinformowała, że do tej pory zgłosiło się dziesięciu kandydatów. Kto jest w tym gronie? Nieoficjalnie wiadomo, że Stefano Lavarini (Igor Gorgonzola Novara), Massimo Barbolini (Savino Del Bene Scandicci), Daniele Santarelli (Imoco Volley Conegliano), Giuseppe Cuccarini (obecnie bez klubu, w przeszłości pracował m.in. w Grupie Azoty Chemiku Police i ŁKS Commercecon Łódź), a także były selekcjoner męskiej kadry Stephane Antiga (Developres Bella Dolina Rzeszów) i były opiekun Chemika Police Turek Ferhat Akbas (Eczacibasi Stambuł). Mówi się również, że jedynym polskim kandydatem jest Grzegorz Wagner, ale póki co nie potwierdził on tej informacji.

Więcej wiadomo za to o męskiej kadrze. – To żadna tajemnica. Wiemy dobrze, że jest Nikola Grbić, a rozmowy prowadzone są także z Michałem Winiarskim. Paru kandydatów jeszcze będzie, tym bardziej, że czas nas nie nagli. Większość trenerów jest jednak związanych na ten moment z klubami, które prowadzą. W przypadku Serba kontrakt będzie obowiązywał nawet do maja, skoro zespół zbudowany jest na końcowe etapy Ligi Mistrzów – kończy Jacek Sęk.

źródło: TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę