Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Muserski zostaje w Azji

Muserski zostaje w Azji

fot. Klaudia Piwowarczyk

W ostatnim czasie głośno w polskich mediach  było o zainteresowaniu rzeszowskiego klubu Dmitrijem Muserskim. Jak podały rosyjskie media, powołujące się na menedżera Muserskiego – Wiktora Iwanowa, Rosjanin nie obierze polskiego kierunku. Zawodnik ma pozostać w lidze japońskiej. Wcześniej też sam zaprzeczył plotkom o przejściu do PlusLigi.

W niedawno zakończonym sezonie ligi japońskiej 32-latek pomógł swojemu klubowi zdobyć mistrzostwo ligi. Dmitrij został uznany za najlepszego zawodnika sezonu oraz najlepszego zagrywającego. W poprzednich dwóch sezonach jego ekipa – Suntory zajmowała czwarte i trzecie miejsce. We wszystkich trzech sezonach Muserski znalazł się w symbolicznej drużynie roku jako najlepszy atakujący – w Japonii występuje w tej roli. W tegorocznym finale Muserskij i spółka pokonali zespół Michała Kubiaka – Panasonic Panthers.Przypomnijmy, że Dmitrij Muserski przeniósł się do Suntory latem 2018 roku po trzynastu sezonach spędzonych w Biełgorie Biełgorod. Następnie zawodnik wykupił swój kontrakt w Biełgorodzie i podpisał dwuletnią umowę z japońskim klubem, która została przedłużona do 2020 roku.

W reprezentacji Rosji Muserski rozegrał 171 meczów. Wraz z drużyną narodową zdobył złoto igrzyska olimpijskich w 2012 roku, wywalczył mistrzostwo świata 2011, mistrzostwo Europy 2013, wygrał też Ligę Narodów 2018 i dwukrotnie Ligę Światową (2011, 2013).

Gdy w wielu polskich mediach podawano, że Muserskim zainteresowała się Resovia, zarówno kierownictwo klubu z Rzeszowa, jak manager – Wiktor Iwanow oraz sam zawodnik zaprzeczyli tej informacji.

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę