Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niesamowite spotkanie Pakistańczyka! Zdobył 52 punkty w meczu

Niesamowite spotkanie Pakistańczyka! Zdobył 52 punkty w meczu

Do niesamowitych zawodów doszło 12 stycznia w lidze koreańskiej. Inczon Korean Air Jumbos wygrało Hyundai Skywalkers 3:2. Rzadko kiedy mówi się o spotkaniach wygranych w pojedynkę, ale kiedy Murad Khan zdobywa 52 punkty, wówczas o takim pojedynku należy powiedzieć właśnie w ten sposób. Pakistański atakujący rozegrał niesamowite zawody.

NIECODZIENNY SET I NIECODZIENNY WYSTĘP

Do szalonych wręcz zawodów doszło w lidze południowokoreańskiej. Hyundai Skywalkers przegrał z Inczon Korean Air Jumbos 2:3. Najprawdopodobniej w samym meczu nie byłoby niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że gospodarze przegrywali już meczu 1:2, a czwartego seta wygrali w stosunku 42:40. To zdecydowanie rzadki wynik jak na siatkarskie realia, a jednak do takiego doszło. Na dobrą sprawę można by rzec, że drużyny tak naprawdę rozegrały sześć setów. Po istnie wymagającej odsłonie w tie-breaku po ostateczny triumf sięgnęli zawodnicy z Icznon. Pojedynek okazał się najdłuższym w historii fazy zasadniczej ligi koreańskiej.

Hyundai Skywalkers – Inczon Korean Air Jumbos 2:3
(25:29, 22:25, 21;25, 42:40, 11:25)

Na samym wyniku seta poprzestać jednak nie można. O wiele większą uwagę wywołał występ Murada Khana. Pakistańczyk zdobył w tym meczu aż 52 punkty (48 atak, 2 asy, 2 blok), co jest nie lada wyczynem. 24-latek atakował ze skutecznością prawie 73%. Wynik ten okazał się nawiązaniem do rekordu Gavina Schmitta w lidze koreańskiej, który w 2012 roku zapisał na swoim koncie 58 oczek. Taki rezultat Khana jest rekordem obecnego sezonu i najprawdopodobniej też pozostanie już do samego końca rozgrywek. Jeszcze w bieżącym sezonie Murad Khan reprezentował bułgarski Neftochimik Burgas, jednak pod koniec grudnia 2023 roku zmienił klubowe barwy na ekipę z Korei Południowej.