Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-21 M: Znamy trzech półfinalistów

MŚ U-21 M: Znamy trzech półfinalistów

Polska, Rosja, Włochy to zespoły, które we wtorek zapewniły sobie awans do półfinału mistrzostw świata U-21.  Polacy po zaciętym boju pokonali Bułgarię, zaś Rosja poradziła sobie z Brazylią. Środowy mecz Polska-Rosja zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie. Nie do zatrzymania są Włosi, którzy szybko rozprawili się z Czechami, Argentyna zaś pokonała Belgię. Czwartego półfinalistę wyłoni mecz Czechy – Argentyna.

Grupa E

Belgowie i Argentyńczycy walczyli o każdą piłkę, ale w efekcie to Albicelestes oddali rywalom tylko seta, przeważając zwłaszcza w ataku. Manuel Armoa i Valentino Vidoni byli liderami zwycięskiej ekipy, zdobyli po 18 punktów. Dla Belgii 16 oczek zdobył Seppe Rotty (16). Włosi z kolei dali kolejny raz pokaz siły. Przekonali się o niej Czesi, którzy w żadnym secie nie przekroczyli granicy 20 oczek.  Italia była lepsza pod każdym względem, ale przede wszystkim w ataku. Tomasso Stefani zdobył 11 oczek dla Włoch.

Belgia – Argentyna  1:3
(21:25, 25:23, 19:25, 21:25)

Włochy – Czechy 3:0
(25:19, 25:18, 25:15)

Starcie Rosji z Brazylią zakończyło się w trzech setach, ale wynik jest mocno mylący, nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku. Dwa z trzech setów kończyły się grą na przewagi.  Warto zwrócić uwagę na zagrywkę Rosjan, w asach serwisowych było 9:2. Stanisław Dinejkin zdobył 11 punktów, a Darlan 14 dla Canarinhos. Rosja zapewniła sobie awans do półfinału.  Bułgaria prowadziła już z  Polską 2:0, ale podopieczni Daniela Plińskiego odwrócili losy meczu i wygrali w te-breaku awansując do półfinału. Bułgaria była lepsza w bloku i zagrywce, ale w ataku skuteczniej punktowali Polacy.  Liderem z 22 punktami był Dawid Dulski, Aleksander Nikołow punktował 13 razy dla Bułgarii. Więcej o meczu TUTAJ.

Rosja  – Brazylia 3:0
(27:25, 25:21, 31:29)

Polska – Bułgaria 3:2
(21:25, 23:25, 25:22, 25:22, 15:12)

W grupie zespołów rywalizujących o niższe lokaty Iran rozbił Maroko pozwalając jedynie na zdobycie najwyżej 14 oczek w secie,  Persowie byli o dwie klasy lepsi w każdym elemencie. Zdecydowanie więcej walki było w meczu Tajlandii z Egiptem. Tajlandia prowadząc 2:0 po ciężkim boju w trzeciej partii oddała inicjatywę rywalom, ostatecznie przypieczętowała zwycięstwo w kolejnym secie.  Egipcjanie byli lepsi w bloku (11:3), ale w pozostałych elementach przeważali rywale.

Iran  – Maroko 3:0
(25:9, 25:14, 25:13)

Tajlandia  – Egipt 3:1
(25:23, 25:23, 18:25, 25:23)

W meczu Kanada-Kamerun padł walkower dla reprezentacji Kanady. Emocji nie brakowało za to w starciu Kuby z Bahrajnem. Bahrajn wygrał na przewagi seta pierwszego, ale w trzech kolejnych po walce lepsi byli już juniorzy z Kuby. Mieli oni dość dużą przewagę w ataku, lepiej punktowali blokiem i zagrywką, a w odniesieniu sukcesu nie przeszkodziło im nawet aż 37  błędów.

Kanada  – Kamerun 3:0
(25:0, 25:0, 25:0)

Kuba  – Bahrajn 3:1
(26:28, 25:21, 27:25, 25:23)