Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-21 M: Znamy czołową ósemkę, w niej Polacy

MŚ U-21 M: Znamy czołową ósemkę, w niej Polacy

We Włoszech i Bułgarii zakończyła się pierwsza faza mistrzostw świata juniorów. Bez straty seta zakończyli ją Włosi, a komplet zwycięstw i punktów mają na swoim koncie także biało-czerwoni. Oprócz tych dwóch drużyn w najlepszej ósemce, która będzie walczyć o awans do strefy medalowej są Czesi, Bułgarzy, Argentyna, Belgia, a także Rosja oraz Brazylia.

Grupa A:

Czterosetowe spotkanie rozegrali siatkarze Egiptu i Tajlandii. Egipcjanie byli w stanie wygrać jedynie premierową odsłonę, trzy kolejne padły łupem siatkarzy Tajlandii, którzy jednak w końcówce czwartej części meczu musieli walczyć na przewagi.

Najmniejszych problemów z wygraniem ostatniego meczu fazy grupowej nie mieli Włosi. Błyskawicznie i bez straty seta odprawili oni z kwitkiem czeską kadrę, jedynie w trzeciej odsłonie pozwalając jej zdobyć 20 oczek. Italia mogła liczyć na Rinaldiego oraz Stefaniego, którzy wspólnymi siłami zdobyli 30 oczek. Włosi przebrnęli więc przez pierwszą część turnieju bez straty chociażby seta i awansowali z pierwszego miejsca w grupie. Drugie zajęli właśnie Czesi.

Egipt – Tajlandia 1:3
(25:18, 23:25, 22:25, 25:27)
Włochy – Czechy 3:0
(25:16, 25:15, 25:20)

Spotkanie Bahrajnu z Kubą lepiej zaczęli gracze z Azji, którzy w premierowej odsłonie triumfowali 25:19. Trzy kolejne partie przebiegały już pod dyktando siatkarzy kubańskiej kadry, którzy lepiej prezentowali się w ofensywie, a także w bloku czy zagrywce. Liderami Kuby byli Ramirez oraz Suarez, a każdy z nich zdobył po 16 oczek.

W drugim pojedynku grupy biało-czerwoni pokonali Bułgarię i z kompletem punktów zakończyli fazę grupową. W starciu z gospodarzami turnieju podopieczni Daniela Plińskiego czasami mieli przestoje, co poskutkowało między innymi przegraniem trzeciej odsłony, więcej o meczu tutaj. Liderem biało-czerwonych był Michał Gierżot, zdobywca 22 oczek. Polacy zakończyli zmagania grupowe na 1. miejscu, wiceliderami są Bułgarzy.

Bahrajn – Kuba 1:3
(25:19, 20:25, 18:25, 21:25)
Polska – Bułgaria 3:1
(29:27, 25:19, 23:25, 25:19)

Stawką rywalizacji Argentyny z Belgami było pierwsze miejsce w grupie C. Lepiej poradzili sobie siatkarze z Europy, którzy prowadzili już 2:0, ale w trzeciej odsłonie pozwolili rozkręcić się Argentyńczykom. W czwartej partii Belgowie dopięli już swego i zakończyli całe spotkanie. Liderem zespołu był Reggers, który mógł pochwalić się 23 oczkami. Argentyna uplasowała się na miejscu, które zapewniło jej walkę w najlepszej ósemce turnieju.

Irańczycy zajęli trzecie miejsce w grupie C, choć na zakończenie grupowej rywalizacji prawie znęcali się nad rywalami z Maroko. W pierwszej partii Persowie pozwolili rywalom wywalczyć zaledwie 5 oczek i chociaż kolejne wyglądały już lepiej w wykonaniu Marokańczyków, to nie mieli oni najmniejszych szans na końcowy triumf.

Argentyna – Belgia 1:3
(19:25, 17:25, 25:23, 20:25)
Iran – Maroko 3:0
(25:5, 25:21, 25:15)

W meczu Brazylia – Kamerun padł walkower na korzyść Canarinhos. Już w pierwszym secie reprezentacja Rosji potwierdziła swoją pozycję faworytów tego spotkania, pewnie triumfując nad Kanadyjczykami 25:23. Rosjanie potem chyba trochę się rozprężyli, bo co prawda prowadzili 2:0, ale w trzeciej odsłonie musieli uznać wyższość rywali z Ameryki Północnej. W czwartej podopieczni Michaiła Nikołajewa postawili już kropkę nad „i”.  Tym samym Sborna zakończyła fazę grupową bez porażki, wyprzedzając w tabeli Brazylijczyków.

Brazylia – Kamerun 3:0
(25:0, 25:0, 25:0) – walkower
Kanada – Rosja 1:3
(13:25, 22:25, 25:21, 22:25)