Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-21 K: Zakończyła się pierwsza faza grupowa

MŚ U-21 K: Zakończyła się pierwsza faza grupowa

fot. CEV

W mistrzostwach świata U-21 rozgrywanych w Meksyku, zakończyła się już pierwsza runda grupowa. Wiemy już, kto dalej powalczy o medale, a komu pozostała gra o dalsze miejsca. 

GRUPA A

Już wcześniej było wiadomo, że w najlepszej ósemce turnieju znajdzie się Japonia. Azjatki przypieczętowały swój prymat w grupie A łatwym zwycięstwem nad Tajlandią. O drugie miejsce walczyły Meksyk i Egipt. W czterosetowym boju lepsze okazały się gospodynie turnieju i to one zagrają dalej o medale, a Egiptowi pozostaje walka o miejsca 9-16.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A mistrzostw świata siatkarek do lat 21

GRUPA B

W grupie B już po drugiej serii gier awans zapewniły sobie Włochy i Brazylia. W ostatnim meczu decydowało się tylko, która z tych drużyn zajmie pierwsze miejsce. W bezpośrednim starciu wygrały Włoszki i to one przystąpią do dalszych gier z pierwszej lokaty. Trzecie miejsce w grupie przypadło Dominikanie, która zgodnie z oczekiwaniami wygrała 3:0 z Tunezją.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B mistrzostw świata siatkarek do lat 21

GRUPA C

Mimo porażki z Chinami Polki wciąż miały szansę na awans do czołowej ósemki turnieju. O drugiej lokacie w grupie decydował bezpośredni mecz z Serbią. Nasze siatkarki niestety go przegrały i zajęły trzecie miejsce w grupie. Serbki awansowały z drugiego miejsca, a grupę wygrały Chinki, które pokonały Argentynę 3:0. Taki wynik oznaczał, że Argentynki uplasowały się za reprezentacją Polski.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy C mistrzostw świata siatkarek do lat 21

GRUPA D

W grupie D Holandia chciała utrzymać drugie miejsce, ale żeby to zrobić, musiała pokonać Stany Zjednoczone. W bezpośredniej rywalizacji to jednak Amerykanki okazały się lepsze i to one zagrają w najlepszej ósemce. Pierwsze miejsce w grupie zajęły Turczynki, które dopełniły formalności i pokonały Kubę w trzech setach. Kubanki nie wygrały w tych mistrzostwach nawet jednej partii i zajęły ostatnie miejsce w tabeli, co oznacza grę o miejsca 9-16.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy D mistrzostw świata siatkarek do lat 21

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved