Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-21 K: Polki ostatecznie na 11. miejscu

MŚ U-21 K: Polki ostatecznie na 11. miejscu

Reprezentacja Polski siatkarek do lat 21 zajęła ostatecznie 11. miejsce na mistrzostwach świata w swojej kategorii wiekowej. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka w ostatnim meczu turnieju pokonały rówieśniczki z Kuby.  Polki przegrały wprawdzie pierwszego seta, ale w kolejnych trzech okazały się już lepsze.

W pierwszą partię tego spotkania zdecydowanie lepiej weszły Kubanki, które od początku objęły kilkupunktowe prowadzenie (6:3). Biało-Czerwone nie potrafiły ustabilizować swojej gry na tym etapie meczu i popełniały sporo błędów własnych, po stronie rywalek natomiast świetnie funkcjonował blok. Trener Jakub Głuszak poprosił o przerwę, gdy przewaga reprezentantek Kuby wzrosła już do sześciu oczek (14:8), chwila odpoczynku pozwoliła Polkom zmniejszyć dzielący je od przeciwniczek dystans do jednego punktu (18:17), było to jednak za mało, by w tej odsłonie przeciwstawić się Kubankom (22:19). Ostatnie słowo należało do Alejandry Gomez Chacon, która skończyła atak z prawego skrzydła (25:21).

Na początku drugiego seta to także siatkarki Wilfredo Robinsona Pupo radziły sobie lepiej (5;3), jednak podrażnione swoim niezbyt dobrym występem w premierowej odsłonie Biało-Czerwone szybko przejęły inicjatywę (10:7). Na lewym skrzydle dobrą dyspozyjcję prezentowała Julia Stancelewska (17:11), Kubanki natomiast zupełnie straciły swoją skuteczność z poprzedniego seta. Natalia Bandurska sprytnie wybiła piłkę po rękach rywalek (21:14), zaś wysokie zwycięstwo naszych siatkarek przypieczętował skuteczny atak Stancelewskiej z drugiej strefy (25:17).

W trzeciej partii gra początkowo toczyła się punkt za punkt (5:4), jednak bardzo dobra seria Natalii Godlewskiej w polu serwisowym pozwoliła naszej reprezentacji wypracować sobie kilkupunktową przewagę (10:6). Punkt bezpośrednio z zagrywki zapisała na swoim koncie również środkowa Natalia Kecher (16:12). Podopieczne trenera Głuszaka grały bardzo konsekwentnie i wzorem drugiej odsłony tego spotkania pewnie kroczyły po zwycięstwo (20:14), które stało się faktem po efektownym bloku na Lisanie Maren Grafort (25:18).

Nasze reprezentantki koncertowo rozpoczęły ostatnią partię meczu o 11. miejsce, nie pozwalając Kubankom dojść do słowa (7:0), Zimny prysznic podziałał na nie motywująco, ponieważ szybko udało im się w znacznym stopniu odrobić straty (9:6), Polki jednak nie zamierzały wypuścić z rąk wypracowanej przewagi i zwycięstwa w tym spotkaniu (14:8). W ataku po raz kolejny przypomniała o sobie Julia Stancelewska (20:14), zaś ostateczne rozstrzygnięcie tej rywalizacji przyniosła akcja skończona przez Natalię Bandurską (25:20).

Kuba-Polska 1:3
(25:21, 17:25, 18:25, 20:25)

Kuba: De la Peña (11), Mia (1), Alejandra (11), Reyes (7), Leyva (12), James (4), Ruiz (libero) oraz Grafort (12), Garcia (2), Hernandez (1)
Polska: Pierzchała (9), Bandurska (16), Janicka (1), Kecher (15), Senica (5), Stancelewska (9), Pajdak (libero) oraz Milkowska, Godlewska (11), Jankowska