Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-21 K: Podsumowanie drugiego dnia zmagań

MŚ U-21 K: Podsumowanie drugiego dnia zmagań

W kolejnym dniu zmagań na rozgrywanych w Meksyku mistrzostwach świata siatkarek do lat 21 nie brakowało emocjonujących spotkań, ale też i jednostronnych pojedynków.  Tie-breakiem zakończyło się starcie Japonek z Egiptem,  z porażką z Chinkami musiały pogodzić się Polki. Miano niepokonanych zachowały Włoszki, Brazylijki, Japonki i Turczynki.

GRUPA A

Swoje drugie turniejowe zwycięstwo odniosły Japonki.  Wygrana nad Egiptem przyszła im jednak zaskakująco trudno, bowiem do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Japonki przeważały w ataku (65:39 w punktach zdobytych tym elementem), ale także i w polu zagrywki, gdzie w asach serwisowych było 13:6. Popełniły one jednak aż 44 własne błędy przy 21 rywalek. Eassa Toqaallah zdobyła 18 punktów dla Egiptu, zaś Tsugumi Fukuzawa 21 punktów dla Japonii.   Jednostronny przebieg miało starcie Meksyku z Tajlandią.  Gospodynie turnieju zupełnie zdominowały boiskowe wydarzenia. Były lepsze w każdym elemencie. Zdobyły 34 punkty atakiem przy 22 oczkach przeciwniczek.  znakomicie pracowały zagrywką, w asach serwisowych było 11:4, a także blokiem (7:1).  Katherine Alexa Ramirez zdobyła 13 oczek dla zwyciężczyń.

Druga kolejka zmagań w grupie B miała jednostronny przebieg. W pierwszym meczu Włoszki nie dały żadnych szans Dominikankom. Zdominowały je przede wszystkim w ataku zdobywając tym elementem 41 punktów przy 20 rywalek.  W asach serwisowych było 6:0. Liderką Italii była Stella Nervini, zdobywczyni 15 punktów. Jeszcze szybciej swoje starcie z Tunezją planowo wygrały Brazylijki. Siatkarki z Ameryki Południowej w dwóch pierwszych setach nie pozwoliły rywalkom nawet zdobyć 10 punktów. Swoją siłę Brazylia pokazała zwłaszcza w ataku i bloku. W tym pierwszym elemencie zdobyła 33 punkty przy 12 rywalek. W bloku było aż 17:0.  Luzia da Silva Nezzo i Aline Segato Maestri zdobyły po 13 punktów dla zwyciężczyń.

Kolejne zwycięstwo w grupie D odniosły Turczynki, tym razem oddały tylko seta Amerykankom.  Oba zespoły podobnie punktowały w ataku, blok był jednak domeną Turczynek (15:5), Europejki lepiej także punktowały serwisem (8:3). Amerykanki popełniły 29 własnych błędów przy 24 rywalek. Elizabeth Andrew zdobyła 12 oczek dla pokonanych, zaś dla Turcji najwięcej punktowały Eylul Durgun i Beren Yesilirmak, po 15 razy.  W starciu Holenderek z Kubą zacięty był tylko pierwszy set, wygrany przez Oranje na przewagi. Potem zespół z Europy już w pełni dominował i zwyciężył 3:0.  Kubanki dotrzymywały kroku rywalkom w ataku, w bloku były nawet lepsze (6:4).  Holenderki za to lepiej zagrywały, w asach serwisowych było  9:2. Kubanki popełniły dodatkowo masę własnych błędów (aż 32 przy 18 Holenderek). Britte Stuut zdobyła 12 oczek dla Oranje a dla Kuby Maren Lisania Grafort zapunktowała 10 razy.