Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-21: Czołowa ósemka wyłoniona, w niej Polacy

MŚ U-21: Czołowa ósemka wyłoniona, w niej Polacy

Siatkarze do lat 21 zakończyli w Bahrajnie pierwszą fazę mistrzostw świata w ich kategorii wiekowej. Komplet zwycięstw na swoim kocie zanotowali: Iran, Brazylia, Bułgaria i Argentyna. Polacy wraz z Tajlandią, Włochami i Belgami awansowali do najlepszej ósemki z drugiej lokaty w grupie.

Grupa A

Rywalizacja w grupie A rozpoczęła się od meczu Tunezji z Tajlandią. Początek spotkania był wyrównany, jednak w decydujących momentach inauguracyjnego seta z lepszej strony pokazywali się Tunezyjczycy i to oni mogli zapisać partię na swoją korzyść. Od drugiej partii gra lepiej układała się po Tajskiej stornie, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło ekipie z Tajlandii wygrać cały mecz 3:1. Elementem działającym na korzyść tajlandzkiej drużyny była zagrywka (7-2), natomiast Tunezyjczycy przeważali w bloku (15-4).

Na zakończenie trzeciego dnia zmagań w Bahrajnie, Iran zagrał z gospodarzem turnieju. Irańscy siatkarze bardzo szybko przejęli kontrole nad wydarzeniami na boisku i pierwszego seta zakończyli do 11. W dwóch następnych partiach gra Bahrańczyków wyglądała już lepiej, jednak w dalszym ciągu było to za mało by przeszkodzić dobrze dysponowanej reprezentacji Iranu. Ostatecznie irańska drużyna zanotowała wygraną za trzy punkty. Przewagę irańskiego zespołu widać było również w statystykach, gdyż siatkarze z Iranu przeważali w każdym elemencie, m. in: ataku (36-25), bloku (10-6) i zagrywce (9-1).

Tunezja – Tajlandia 1:3
(25:20, 17:25, 22:25, 21:25)

Iran – Bahrajn 3:0
(25:11, 25:19, 25:19)

Zmagania grupy B rozpoczął mecz na szczycie, w którym zmierzyły się reprezentacja Brazylii i reprezentacja Włoch. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli Canarinhos, którzy następnie zapisali na swoje konto pierwszą partię. Włosi lepiej zaczęli grać w drugiej odsłonie, dlatego gra się wyrównała, a ostatecznie to Italia doprowadziła do wyrównania stanu setów. Wyrównana i zacięta gra trwała dalej w partii numer trzy, jednak tym razem w końcówce górą byli Brazylijczycy. Rozpędzony południowoamerykański zespól poszedł zaciosem również w secie numer cztery i ostatecznie to on mógł się cieszyć z wygrania meczu oraz zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Przewagę Canarinhos można było zobaczyć szczególnie w elemencie punktowej zagrywki (7-0).

W spotkaniu Meksyku z Egiptem obie drużyny przeżywały lepsze i gorsze momenty. W pierwszym i drugim secie gorzej na boisku radzili sobie Meksykanie, co skutecznie wykorzystali zawodnicy z Egiptu, doprowadzając do prowadzenia w meczu 2:0. Gorszy moment złapał Egipcjan partii numer trzy, co tym razem wykorzystali siatkarze z Meksyku. Radość meksykańskiej ekipy nie trwała jednak długo, gdyż Egipcjanie do dobrej dyspozycji wrócili już w czwartej odsłonie i zamknęli mecz wynikiem 4:1.

Brazylia – Włoch 3:1
(25:18, 22:25, 24:22, 25:18)

Meksyk – Egipt 1:3
(13:25, 20:25, 25:17, 15:25)

Mecz Indii z Kanadą również był wyrównany. Pierwszy set na swoje konto zapisały Indie, które utrzymały wypracowaną przewagę do samego końca. Druga partia natomiast była bardziej zacięta i dopiero po grze na przewagi z wygranej mogli cieszyć się Kanadyjczycy. W końcówkach dwóch kolejnych odsłon z lepszej strony pokazali się kanadyjscy siatkarze i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z wygranej w całym meczu.

Bułgaria – Polska 3:2
(25:23, 26:28, 25:17, 22:25, 15:11)

Indie – Kanada 1:3
(25:18, 27:29, 20:25, 22:25)

Grupę D rozpoczęła pięciosetowa rywalizacja Belgii z Argentyną, która nie odbyła się bez lepszy i gorszych chwil obu zespołów. Pierwsze dwie partię na swoje konto zapisali Belgowie, natomiast dwie kolejne odsłony wygrali Argentyńczycy. Rozpędzeni południowoamerykańscy siatkarze lepiej weszli w tie-breaka, a następnie go wygrali, mimo że Europejczycy starali się ze wszystkich sił ich dogonić i przechylić szale na swoją stronę. Poszczególne elementy obu zespołów były bardzo wyrównane, więc o zwycięstwie decydowały tak naprawdę szczegóły.

W drugim meczu tej grupy reprezentacja Stanów Zjednoczonych zmierzyła się z kadrą Czech. Od początku pierwszego seta obie drużyny grały na podobnym poziomie, jednak w końcówce Czesi złapali wiatr w żagle, wysunęli się na prowadzenie, a następnie wygrali inauguracyjną partię. W drugiej odsłonie gra była już bardziej zacięta, a zwycięsko z niej wyszli Amerykanie. Podobny przebieg miały partie numer trzy i cztery, jednak w obu przypadkach górą byli siatkarze z Czech i to oni zapisali na swoje konto zwycięstwo w całym spotkaniu.

Belgia – Argentyna 2:3
(25:18, 30:28, 15:25, 23:25, 9:15)

USA – Czechy 1:3
(19:25, 25:23, 23:25, 22:25)

Grupa G: Kanada, Tunezja, Bahrajn, Indie
Grupa H: Egipt, USA, Czechy, Meksyk