Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 K: Poznaliśmy czołową ósemkę turnieju

MŚ U-19 K: Poznaliśmy czołową ósemkę turnieju

Mistrzostwa świata U-19 kobiet powoli wkraczają w decydującą fazę. Wyłoniony został już komplet ćwierćfinalistów. W gronie tym znalazły się m.in. reprezentacje USA, Włoch, Japonii i Brazylii. Z marzeniami o medalach pożegnały się natomiast biało-czerwone, które uległy Chorwatkom. Trwa też walka o miejsca 17-24.

Jako pierwsze w najlepszej ósemce turnieju zameldowały się siatkarki USA. Podopieczne Jamiego Morrisona nie miały  problemów z pokonaniem Dominikanek 3:0. W dwóch pierwszych partiach rozbiły je do 15. Jedynie w trzeciej rywalki nawiązały z Amerykankami walkę, przegrywając dopiero po grze na przewagi. Pewnym krokiem do ćwierćfinału weszły również Włoszki, które bez straty seta ograły reprezentantki Egiptu. Siatkarki z Italii ani na moment nie dały przeciwniczkom rozwinąć skrzydeł. W dwóch pierwszych odsłonach triumfowały do 15 i 21, a w ostatniej rozbiły je do 9.

Trzysetowe okazało się również starcie Bułgarek z Węgierkami. Zespół prowadzony przez Borisława Kraczanowa w żadnej z partii nie pozwolił rywalkom na zdobycie choćby 20 punktów, triumfując, kolejno, do 17, 19 i 18. Większych emocji nie dostarczył też kibicom pojedynek Japonii z Portoryko. Ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni zdominowała wydarzenia na boisku i pewnie ograła rywalki do 18, 21 i 21.

Seta swoim oponentkom oddały natomiast Brazylijki, które mierzyły się z reprezentacją Argentyny. Canarinhos były już na dobrej drodze do zakończenia spotkania w trzech odsłonach. Po wygranych do 15 i 21  w trzeciej partii uległy jednak do 15. Kropkę nad i postawiły przy kolejnej okazji, triumfując 25:19.

Trzy spotkania tej fazy zakończyły się dopiero po tie-breaku, wśród nich starcie biało-czerwonych z Chorwacją. Polki po trzech setach prowadziły już 2:1, ale przeciwniczki nie złożyły broni. W decydującej odsłonie po zaciętej walce to one cieszyły się ostatecznie z awansu do ćwierćfinału. Więcej o spotkaniu przeczytasz TUTAJ. W pięciu setach Tajlandia triumfowała też nad Chinami, a Turcja nad Koreą Południową.

W cieniu walki o najwyższe cele rozpoczęła się też rywalizacja o miejsca 17-24. Trzysetowe zwycięstwo zapisały na swoim koncie Meksykanki, które rozprawiły się z Niemkami. Pewną wygraną 3:0 odniosły również Peruwianki, które okazały się lepsze od Kamerunu. Walkower powędrował zaś na konto mających mierzyć się z Nigerią Serbek. Najbardziej zaciętym spotkaniem tej fazy rozgrywek był mecz Chile z Kanadą. Niewiele brakowało, by rozstrzygać musiała go dopiero piąta partia. Ostatecznie jednak 3:1 triumfowały w nim siatkarki z Ameryki Północnej.