Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19: Polacy mistrzami świata!

MŚ U-19: Polacy mistrzami świata!

fot. FIVB

Polscy siatkarze do lat 19 pokonali Bułgarię 3:0 i zostali mistrzami świata w tej kategorii wiekowej. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza z kompletem zwycięstw zakończyli udane dla siebie mistrzostwa.

Finał od pierwszych akcji zwiastował ciekawe i zacięte widowisko. Obie drużyny nie wstrzymywały ręki w ataku, zdarzało im się popełniać proste błędy. Zespoły grały głównie skrzydłami (12:13). Wynik przez dłuższy czas pozostawał na styku. Dopiero gdy Bułgarzy popełnili błąd podczas odbioru zagrywki Mateusza Kufki Polacy odskoczyli na 16:14. Po tym, jak sytuacyjną piłkę w aut posłał Władimir Garkow, o czas poprosił szkoleniowiec Bułgarów (18:15). W dalszej fazie seta skuteczniejsi byli Polacy, ich przeciwnicy grali nerwowo, w ich grze było coraz więcej błędów (22:18). Chociaż siatkarze z Bułgarii starali się walczyć, nie udało im się odrobić powstałych strat. Efektowny atak z drugiej piłki Kajetana Kubickiego zamknął inauguracyjną odsłonę.Po ataku przez środek Jakuba Majchrzaka Polacy prowadzili 4:2 w drugiej odsłonie. Sytuacja jednak szybko uległa zmianie. Bułgarzy przejęli inicjatywę, pojawiły się problemy z odbiorem zagrywki Aleksandara Nikolowa, szybko o czas poprosił trener Bąkiewicz (5:7). Po interwencji szkoleniowca biało-czerwoni odrobili straty, a po ataku Kamila Szymendery odskoczyli na trzy punkty (11:8). Mocno atakował Tytus Nowik, dystans utrzymywał się (17:13). Trener Stoew sięgał po kolejne zmiany. Po błędzie Piotra Śliwki zainterweniował polski szkoleniowiec (18:15). Raz za razem skutecznie punktował Jakub Majchrzak (22:17). Bułgarów do walki starał się poderwać jeszcze Aleksandar Nikolow, ale na niewiele się to zdało. Atak z prawego skrzydła Nowika dał ostatni punkt Polakom.

Od początku trzeciego seta to biało-czerwoni dyktowali warunki na boisku, dlatego szybko pierwszy czas wykorzystał bułgarski szkoleniowiec. Bułgarzy mimo straty sześciu punktów nie spuścili głów, ruszyli do odrabiania strat. Po czasie dla trenera Bąkiewicza sprytną kiwką serię rywali zakończył Nowik (9:4). Siatkarze z Bułgarii grali bardziej cierpliwie, kolejne ataki kończył Garkow. Mimo starań Bułgarów dystans wciąż utrzymywał się. Gdy Nowik zatrzymał atak rywala pojedynczym blokiem, drugą przerwę w tej odsłonie wykorzystał trener Stoew (13:9). Serię Polaków zakończyła dopiero zagrywka w siatkę Kubickiego (14:10). Gra biało-czerwonych nie była jednak bezbłędna, po autowym ataku o czas poprosił jeszcze Michał Bąkiewicz (17:15). Bułgarzy poprawili grę w obronie, ale zaczęli mieć problemy z celnością kontrataków (21:17). Atak po skosie Piotra Śliwki dał serię piłek meczowych biało-czerwonym. Punkt na wagę mistrzostwa Polacy zdobyli podwójnym blokiem.

Polska – Bułgaria 3:0
(25:20, 25:19, 25:19)

Składy zespołów:
Polska: Majchrzak (8), Szymendera (7), Kubicki (3), Nowik (20),  Kufka (6), Śliwka (10), Hawryluk (libero)
Bułgaria:  Bouczkow (1), Garkow (4), Palew, A. Nikołow (15), Tatarow (5), Bodurow (6), Mitow (libero) oraz B. Nikołow (1),  Naczew (1), Tassew i  Antow (8)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej MŚ U-19

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę