Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19: Nowik MVP, grad wyróżnień dla Polaków

MŚ U-19: Nowik MVP, grad wyróżnień dla Polaków

fot. FIVB

Siatkarze reprezentacji Polski do lat 19 wywalczyli złote medale rozgrywanych w Iranie mistrzostw świata. Tytus Nowik został MVP turnieju oraz najlepszym atakującym. Indywidualnie wyróżnieni zostali także trzej inni biało-czerwoni.

Podopieczni Michała Bąkiewicza przez mistrzostwa świata przeszli jak burza. Wystarczy wspomnieć, że w całym turnieju przegrali tylko jednego seta. Najwięcej problemów w półfinale sprawili im gospodarze, których pokonali 3:1. Finał był już bardziej jednostronnym widowiskiem, bowiem biało-czerwoni nie dali w nim większych szans Bułgarom, ogrywając ich 3:0.Dzięki temu młodzi Polacy stanęli na najwyższym stopniu podium, spełniając w ten sposób swoje marzenia. – Dla każdego z nas jednym z większych marzeń jest to, aby zdobyć złoty medal mistrzostw świata. Na pewno damy z siebie 110% i pokażemy, na co nas stać – mówił przed wylotem do Iranu na łamach „Strefy Siatkówki” Tytus Nowik.

Okazał się on liderem polskiej kadry. W meczu finałowym zgromadził na koncie 20 punktów, a jego dobra postawa w trakcie całych mistrzostw świata przełożyła się na nagrodę MVP. Został także najlepszym atakującym turnieju. Inni biało-czerwoni również zostali wyróżnieni. Najlepszym libero został Jakub Hawryluk, najlepszym przyjmującym – Kamil Szymendera, a na środku na wyróżnienie zapracował Jakub Majchrzak.  

„Dream team” MŚ U19:

Najlepszy rozgrywający: Stoil Palew (Bułgaria)

Najlepsi przyjmujący: Aleksandar Nikołow (Bułgaria), Kamil Szymendera (Polska)

Najlepsi środkowi: Yousef Kazemi (Iran), Jakub Majchrzak  (Polska)

Najlepszy libero: Jakub Hawryluk (Polska)

Najlepszy atakujący: Tytus Nowik (Polska)

MVP: Tytus Nowik

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę