Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19: Nowik MVP, grad wyróżnień dla Polaków

MŚ U-19: Nowik MVP, grad wyróżnień dla Polaków

Siatkarze reprezentacji Polski do lat 19 wywalczyli złote medale rozgrywanych w Iranie mistrzostw świata. Tytus Nowik został MVP turnieju oraz najlepszym atakującym. Indywidualnie wyróżnieni zostali także trzej inni biało-czerwoni.

Podopieczni Michała Bąkiewicza przez mistrzostwa świata przeszli jak burza. Wystarczy wspomnieć, że w całym turnieju przegrali tylko jednego seta. Najwięcej problemów w półfinale sprawili im gospodarze, których pokonali 3:1. Finał był już bardziej jednostronnym widowiskiem, bowiem biało-czerwoni nie dali w nim większych szans Bułgarom, ogrywając ich 3:0.

Dzięki temu młodzi Polacy stanęli na najwyższym stopniu podium, spełniając w ten sposób swoje marzenia. – Dla każdego z nas jednym z większych marzeń jest to, aby zdobyć złoty medal mistrzostw świata. Na pewno damy z siebie 110% i pokażemy, na co nas stać – mówił przed wylotem do Iranu na łamach „Strefy Siatkówki” Tytus Nowik.

Okazał się on liderem polskiej kadry. W meczu finałowym zgromadził na koncie 20 punktów, a jego dobra postawa w trakcie całych mistrzostw świata przełożyła się na nagrodę MVP. Został także najlepszym atakującym turnieju. Inni biało-czerwoni również zostali wyróżnieni. Najlepszym libero został Jakub Hawryluk, najlepszym przyjmującym – Kamil Szymendera, a na środku na wyróżnienie zapracował Jakub Majchrzak.