Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 M: Polacy gładko wygrali z Indiami

MŚ U-19 M: Polacy gładko wygrali z Indiami

Polscy kadeci nie mieli żadnego problemu z pokonaniem swoich rówieśników z Indii w drugim dniu mistrzostw świata. Nasi reprezentanci nie pozwolili rywalom w żadnym secie przekroczyć granicy 20 punktów i razem z reprezentacją Iranu mają na koncie komplet punktów. Wydaje się, że Iran będzie jedynym trudnym rywalem w tej grupie, a nasi siatkarze spotkają się z tym przeciwnikiem już w piątek.

Polacy rozpoczęli z wysokiego „c”, reprezentanci Indii mieli problemy z odbiorem zagrywek Kamila Szymendery. Po skutecznym ataku Piotra Śliwki o czas poprosił trener Pritam Singh Chauhan (7:1). Polacy skutecznie ustawiali blok. Seria biało-czerwonych trwała, rywale mieli problem z wyprowadzeniem udanego ataku. Dopiero gdy zagrywający posłał piłkę w aut, doszło do przejścia (11:2). Obaj trenerzy rotowali składem, gra nie miała większego tempa (16:4). W polskim zespole na środku skutecznie punktował Jakub Majchrzak. Siatkarze z Indii zdobywali pojedyncze punkty. Biało-czerwonym zdarzało się popełniać błędy, ale nie miało to większego wpływu na wynik. Skuteczny atak Mateusza Nowaka dał serię piłek setowych biało-czerwonym, a autowe zagranie Amana Kumara zamknęło partię.

W drugiej odsłonie podopieczni Michała Bąkiewicza poszli za ciosem. Skutecznie punktował Tytus Nowik. Rywale zdobywali punkty głównie po pomyłkach Polaków. Przy stanie 12:6 przerwę wykorzystał Pritam Singh Chauhan. Po czasie Aman Kumar skutecznie obił blok. Gra nie miała większego tempa, obie drużyny myliły się szczególnie w polu zagrywki, a dystans pozostawał wyraźny (17:12). W dalszej części seta uaktywnił się polski blok. Mimo kolejnej interwencji szkoleniowca Indii, jego siatkarze nie potrafili skutecznie przeciwstawić się Polakom. Decydujące akcje toczyły się po myśli biało-czerwonych, a blok na Joshnoorze Dhindsanie dał ostatni punkt reprezentacji Polski.

Otwarcie trzeciego seta było wyrównane, mocno atakował Tanish Choudhary (3:4). Z czasem gra Polaków zaczęła się napędzać po ataku po prostej Szymendery przerwę wykorzystał Pritam Singh Chauhan (9:5). Biało-czerwoni nie poszli za ciosem, pojawiły się problemy w przyjęciu i proste błędy, dlatego interweniował trener Bąkiewicz (11:9). Serię przy zagrywkach Amana Kumara przerwał dopiero atakiem przez środek Jakub Majchrzak (13:11). Obie drużyny grały nierówno, zdarzały się chaotyczne akcje (17:12). Gdy pojedynczy blok Mateusza Kufki zatrzymał Amana Kumara drugi raz o czas w tej odsłonie poprosił szkoleniowiec Indii (19:13). Siatkarze z Indii nie poddawali się, ale to biało-czerwoni dyktowali warunki na boisku, górowali nad rywalami na siatce (23:17). Punkt na wagę zwycięstwa zdobył Tytus Nowik.

Polska – Indie 3:0
(25:14: 25:15, 25:18)

Polska: Majchrzak (14), Szymendera (11), Kubicki (3), Nowik (12), Kufka (10), Śliwka (7), Hawryluk (libero) oraz Olszewski (1), Czerny, Nowak (2), Biliński (1) i Ratajewski (1)
Indie: Sameer (4), Aman (11), Ajay (8), Tanish (7), Noor (1), Dushyant, Venu (libero) oraz Harshit i Jibin (1)