Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 M: Polacy awansowali do ćwierćfinału MŚ kadetów

MŚ U-19 M: Polacy awansowali do ćwierćfinału MŚ kadetów

Reprezentacja Polski w meczu 1/8 finału mistrzostw świata do lat 19 pokonała w Teherenia 3:0 Kolumbię. W pierwszych dwóch setach rywale sprawili biało-czerwonym nieco kłopotów, ale końcówki należały do podopiecznych trenera Michała Bąkiewicza. W trzeciej partii Polacy wygrali już wysoko do 12 i awansowali do czołowej ósemki turnieju. W ćwierćfinale ich rywalami we wtorek będą siatkarze z Niemiec.

Zespół trenera Michała Bąkiewicza pewnie awansował do ćwierćfinału mistrzostw, ale rywale stawiali twarde warunki gry. Po zwycięstwie w końcówce pierwszej partii do połowy drugiej trudno było wskazać lepszy zespół. Biało-czerwoni prowadzili 16:15 i losy seta rozstrzygnęły się w końcówce.

Zgodnie z przewidywaniami w ekipie Kolumbii największe zagrożenie było ze strony 17-letniego Miguela Angela Martineza, który do meczu z Polską zdobył 76 punktów (64 w ataku i 12 blokiem) i zajmował trzecie miejsce pośród wszystkich uczestników turnieju w Teheranie. Polscy siatkarze mieli przewagę w zagrywce. Zanotowali siedem asów przy jednym rywali. Trzeciego seta rozpoczęli mocnym akcentem, prowadząc 5:0 oraz 10:3 i do końca spokojnie punktowali przeciwnika.

W polskiej drużynie 13 punktów (w tym 11 atakiem) zdobył Tytus Nowik. 11 skutecznych ataków na swoim koncie miał również Kamil Szymendera, a środkowy Kajetan Kubicki popisał się w tym spotkaniu czterema asami serwisowymi. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami o awans do czołowej czwórki turnieju – mecz zostanie rozegrany o 13:30 czasu polskiego.

Polska – Kolumbia 3:0
(25:19, 25:22, 25:12)

Polska: Majchrzak (10), Szymendera (11), Kubicki (5), Nowik (13), Kufka (6), Śliwka (10), Hawryluk (libero) oraz Olszewski (1), Czerny, Nowak, Biliński i Ratajewski
Kolumbia: Rodriguez (3), Mosquera R. (8), Martinez (12), Tobinson (3), Gonzalez, Rivas H. (2), Mosquera J. (libero) oraz Herrera, Velasco (1), Monsalve (3) i Rivas D. (2)