Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-19 M: Podsumowanie czwartej kolejki spotkań

MŚ U-19 M: Podsumowanie czwartej kolejki spotkań

W nocy z soboty na niedzielę zakończyła się czwarta kolejka spotkań fazy grupowej mistrzostw świata kadetów. Większość spotkań kończyła się wynikiem 3:0, jedynie w grupie B starcie Bułgarii z Japonią i w grupie D Włochów z Belgią trwało cztery sety.  W turnieju dominują Amerykanie i Irańczycy, te zespoły nie straciły jeszcze seta.

Grupa A

Swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju odnieśli Egipcjanie. Pokonali oni bez starty seta zamykającą stawkę Kostarykę. Wynik 3;0 może być jednak mylący, bowiem w każdym z setów walki nie brakowało. Egiptowi w zwycięstwie nie przeszkodziła nawet większa ilość własnych błędów. Popełnili ich 26 przy 19 rywali. Lepiej za to prezentowali się w ataku, zdobyli tym elementem 42 punkty przy zaledwie 29 przeciwnika. W bloku było 11:6 a zagrywce 3:1 dla Egiptu.

Tempa nie zwalniają Amerykanie, którzy tym razem bardzo pewnie pokonali Argentynę. Kluczem do ich sukcesu okazał się atak i blok.  Amerykanie udanie zakończyli 41 ataków przy 32 rywali, a w bloku zapunktowali 12 razy, Argentyńczycy zaś 5. Albicelestes więcej oczek za to zdobyli zagrywką (4:1 w asach serwisowych).

Dość jednostronny przebieg miało starcie Indii ze Słowenią.  Warto odnotować, że w pierwszym secie Indie nie przekroczyły nawet granicy 10 zdobytych punktów.   Namiastka walki była jedynie w trzeciej odsłonie.  Największa przewaga Słoweńców zaznaczyła się w elemencie ataku i zagrywki. W tym pierwszym zdobyli oni 44 punkty przy zaledwie 15 rywala. W asach serwisowych było 7:2. Luka Marovt zapunktował 24 razy, najwięcej w zespole słoweńskim.

Bardzo zacięte było za to starcie Bułgarii z Japonią, ostatecznie lepsi okazali się w stosunku 3:1 siatkarze z Europy.  Kluczem do ich sukcesu wydaje się był blok, gdzie było 15:8 w punktach zdobytych tym elementem.  26 punktów dla Bułgarów zdobył Kristian Titrijski, a dla Japonii Fujiyama Tomorou zapunktował 28 razy.

Komplet punktów bez gry dostali siatkarze z Korei,  którzy mieli zaplanowany mecz z Nigerią.

Reprezentacja Iranu szybko uporała się z Kolumbią pozwalając im tylko w jednym secie przekroczyć granicę 20 punktów.  W ataku było 37:25 dla Persów, a w bloku 13:9. Persowie popisali się pięcioma asami serwisowymi przy jednym rywali.  Liderem Iranu był Narimani Morteza, autor 17 punktów.  Iran wciąż nie stracił seta w turnieju.

Brazylijczycy nie mieli większych problemów z pokonaniem Chile.Chilijczycy jedynie w trzecim secie przekroczyli granicę 20 punktów.  Brazylijczycy dominowali praktycznie w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Atakiem zdobyli 41 oczek przy 29 przeciwnika, w bloku było 11;5, a w asach serwisowych 8:1. Soares Neto Martos Antonio zdobył 16 punktów dla Canarinhos.

Pierwszego seta w turnieju stracili za to Włosi. Azzurri dominowali w dwóch pierwszych setach, w trzeciej zaś w końcówce lepsi byli Belgowie.  Próbowali oni doprowadzić do tie-breaka, mieli swoje szanse, ale w końcówce czwartej partii to Włosi zamknęli mecz na swoją korzyść. Dominowali oni przede wszystkim w ataku zdobywając 55 punktów przy 39 Belgów.  Lorenzo Magliano zdobył 23 punkty dla Italii.