Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 M: Dzień trzysetowych pojedynków

MŚ U-19 M: Dzień trzysetowych pojedynków

W Iranie trwa faza grupowa mistrzostw świata kadetów. Wszystkie piątkowe spotkania zakończyły się w trzech setach, a zwyciężali faworyci. Ciekawie zapowiadający się pojedynek Polaków z Iranem również trwał tylko trzy partie, a górą byli podopieczni Michała Bąkiewicza.

Grupa A:

Indie otrzymały walkower po wycofaniu się Gwatemali. Natomiast zapowiadające się na ciekawe starcie Irańczyków z Polakami zakończyło się w trzech setach na korzyść biało-czerwonych. Dwa pierwsze sety były wyrównane, dopiero w trzecim podopieczni Michała Bąkiewicza dominowali na parkiecie. Polacy postawili 10 bloków, lepiej radzili sobie także w ataku. Tytus Nowik oraz Piotr Śliwka zdobyli po 15 oczek. Relacja z meczu tutaj. Polacy mają na swoim koncie komplet zwycięstw i są liderami grupy A.

Iran – Polska 0:3
(23:25, 23:25, 15:25)

Włosi nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rywali z Kolumbii. Spotkanie trwało zaledwie 68 minut, a zespół z Ameryki Południowej w żadnym z setów nie był w stanie dobrnąć do granicy 20 oczek. Italia dominowała w ataku. Liderem był Alessendro Bovolenta, który zdobył 12 oczek, natomiast po kolumbijskiej stronie siatki żaden zawodnik nie mógł pochwalić się dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Włosi to jedyny niepokonany zespół w grupie B, a Kolumbia z dwoma wygranymi setami zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce.

Niespodzianki nie było także w drugim spotkaniu grupy B. Czesi nie stracili ani jednego seta w starciu z Białorusią, w miarę wyrównana była jedynie trzecia odsłona meczu. Liderami czeskiej kadry byli Juirasek oraz Kollator, którzy w sumie zdobyli 25 oczek. Czesi plasują się 3. miejscu w tabeli tej grupy, natomiast stawkę zamyka właśnie Białoruś.

Włochy – Kolumbia 3:0
(25:17, 25:16, 25:18)

Czechy – Białoruś 3:0
(25:13, 25:19, 25:23)

W trzech setach zakończył się pojedynek Kamerunu z Belgią. Górą byli reprezentanci z Europy, choć w szeregach Kameruńczyków brylował Kavogo, zdobywca 16 punktów. Po drugiej stronie siatki liderem był natomiast Reggers. Kapitan belgijskiego zespołu zapisał na swoim koncie 20 punktów, a do tego cała drużyna wywalczyła aż 7 oczek bezpośrednio zza linii 9. metra, 9 razy punktowała także blokiem. Był to pierwszy w tym turnieju triumf Belgów.

Pewnie swoje spotkanie wygrali także faworyzowani Rosjanie, którzy w trzech setach ograli Tajlandię. Sborna dominowała we wszystkich elementach, od zagrywki, przez atak, po blok, a pierwsze skrzypce grał Wlasow, zdobywając 18 punktów. Wspierał go Tkonow – 14 oczek. Rosjanie z kompletem zwycięstw oraz punktów są na 1. miejscu w grupie D, a Tajlandia wyprzedza jedynie Kamerun.

Kamerun – Belgia 0:3
(19:25, 16:25, 22:25)

Rosja – Tajlandia 3:0
(25:15, 25:23, 25:23)

Po wycofaniu się Dominikany, Kubańczycy otrzymali walkower 3:0 (25:0, 25:0, 25:0). Szybko, łatwo i przyjemnie swoje spotkanie wygrała reprezentacja Niemiec, która odprawiła z kwitkiem Egipcjan. Gracze Adela Salehieho nie byli w stanie w żadnej partii przekroczyć czy nawet dotrzeć do granicy 20 oczek, nic pomogło 14 punktów wywalczonych przez Osame. Po niemieckiej stronie lepiej wyglądała ofensywa, a także blok i zagrywka. Najwięcej oczek dla swojej drużyny zdobył Wieser – 10. Niemcy do tej pory przegrali jeden mecz i w grupie D ustępują miejsca Argentynie.

Egipt – Niemcy 0:3
(19:25, 15:25, 17:25)