Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-19 M: Dużo emocji w walce o kolejne lokaty. Turniej zakończony

MŚ U-19 M: Dużo emocji w walce o kolejne lokaty. Turniej zakończony

Mistrzostwa Świata U-19 mężczyzn dobiegły końca, poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia – Francja w finale pokonała reprezentację Iranu, a Koreańczycy w rywalizacji o brąz okazali się lepsi od drużyny Stanów Zjednoczonych. Nie mniej emocji przyniosły rozstrzygnięcia o kolejne miejsca w klasyfikacji.

W rywalizacji o piąte miejsce, reprezentacja Bułgarii stanęła do walki z drużyną Belgii i zwyciężyła rezultatem 3:1. Niewątpliwie gwiazdą tego meczu był Kristan Titriyski, który do dorobku drużyny dołożył 19 punktów, przyczyniając się znacząco do zwycięstwa swojego zespołu.

Walka o siódmą lokatę momentami była równie emocjonująca, gdyż Egipt i Włochy, chociaż mecz zakończył się trzysetowym zwycięstwem Włochów, fragmentami toczyli długie wymiany. Kluczową rolę odegrali Alessandro Bristot oraz Lorenzo Magilano. Obaj dołożyli po siedemnaście „oczek”, a do tego byli najczęściej zagrywającymi zawodnikami.

Pojedynek między Słowenią a Brazylią był jednym z najbardziej ekscytujących momentów turnieju. Ostatecznie po zaciętym tie-braku zwycięstwo odniosła reprezentacja Brazylii. Decydujący wpływ na wynik miała skuteczność w bloku, gdzie Brazylijczycy zdobyli sześć punktów w porównaniu do czterech bloków rywali. Lucas Bryan Alves da Silva stał się bohaterem drużyny Brazylii, zdobywając 25 punktów. Z kolei Luka Mavrot z Słowenii wyróżnił się dziewiętnastoma skończonymi atakami oraz trzema udanymi blokami.

W dalszej części turnieju reprezentacja Japonii pewnie pokonała Meksyk, i ostatecznie zdobywając miejsce jedenaste. Ich gra była dominująca, a azjatycki zespół szybko narzucił swój rytm gry, co zaowocowało wygraną w trzech setach. To właśnie Japończycy zostali jedenastym zespołem turnieju.

W rywalizacji o miejsca 13-24 Argentyna pokonała Kolumbię w trzech setach. W trzecim secie Argentyńczycy zdominowali rywali, wygrywając w stosunku 25:8.Reprezentacja Serbii zdobyła piętnaste miejsce, pokonując drużynę z Puerto Rico. Mimo że sety były wyrównane, to w decydujących momentach Serbowie radzili sobie lepiej, co pozwoliło im na wygraną.