Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-19 K: Trzy pięciosetowe mecze w czwartej kolejce

MŚ U-19 K: Trzy pięciosetowe mecze w czwartej kolejce

Za nami czwarta już kolejka spotkań na mistrzostwach świata siatkarek do lat 19. Nadal niepokonane pozostają cztery zespoły, Chiny, Turcja, Włochy i USA.  Pierwszej turniejowej porażki doznały Polki, które w czterosetowym meczu przegrały z USA.  W tej kolejce trzy mecze zakończyły się po tie-breaku, w trzech padł wynik 3;1, a reszta spotkań zakończyła się w trzech setach.

GRUPA A

Liderki tabeli, Chinki nadal dzierżą miano niepokonanych. W sobotę nie dały żadnych szans Kamerunowi. Był to zespół lepszy pod każdym względzie, a różnicę najlepiej oddaje fakt, że ekipa z Afryki zdobyła w secie najwięcej 14 punktów. Chinki przeważały zwłaszcza w ofensywie (39:20 w punktach zdobytych atakiem) i na zagrywce (7:1 w asach serwisowych). Popełniły też tylko 10 błędów w meczu przy 22 rywalek. Zacięte, zakończone tie-breakiem starcie stoczyły Węgierki i Egipcjanki. Egipt prowadził w meczu 2:0, ale to ekipa z Europy odwróciła mecz na swoją korzyść. Egipcjanki lepiej atakowały, ale w pewnym momencie to Węgierki wywierały presję zagrywką i w asach było 11:3 dla Europejek. Oba zespoły popełniły jednak sporo własnych błędów – 39 Węgierki, 34 Egipt. Reprezentantki Chile tylko momentami nawiązały walkę z Argentyną, ale nawet te fragmenty nie wystarczyły na wygranie chociażby seta.  Argentynki postawiły przede wszystkim zaporę nie do przejścia jeżeli chodzi o blok (11:3), lepiej także zagrywały (12:7).  W ataku obie ekipy punktowały podobnie.

Portorykanki otrzymały walkower za mecz z Nigerią, więc odbyły się tylko dwa spotkania. Chorwatki dość pewnie wygrały dwa pierwsze sety z Dominikaną. Trzecią partię zdominowały jednak Dominikanki, ale w czwartej części meczu Chorwatki wróciły do swojej gry i zamknęły mecz  w czterech setach.  Dominikanki były nieco lepsze w ataku zdobywając 42 punkty przy 40 rywalek, ale blok (12:8 w tym elemencie) i zagrywka była domeną Chorwatek (10:8) w asach serwisowych.  Dominikanki popełniły 30 błędów przy 22 rywalek. Turczynki nie dały większych szans Niemkom zachowując tym samym miano niepokonanych. Niemki w żadnym z trzech setów nie zdobyły 20 punktów.

Włoszki są zdecydowanymi liderkami grupy, w sobotę nie dały żadnych szans Tajlandii wywierając presję głównie zagrywką. W asach było 14:4, a w bloku 7:3. Italia lepiej także punktowała atakiem (37:25). W pewnej wygranej Włoszkom nie przeszkodziła nawet większa ilość własnych pomyłek (21 przy 27 rywalek). W innym meczu Bułgarki prowadziły z Brazylią 2:0, potem na moment oddały inicjatywę rywalkom, co kosztowało je porażkę w secie. W czwartym Europejki wróciły do gry i zamknęły mecz w czterech partiach,  Były one lepsze zwłaszcza w elemencie ataku zdobyły tym elementem 56 oczek przy 37 Brazylijek. Tie-break rozstrzygnął mecz Peru z Kanadą.  Ostatecznie lepsze okazały się Peruwianki. Kanadyjki co prawda lepiej pokazały się w elemencie bloku (10:3), ale kluczem okazały się tutaj własne błędy.  Kanada popełniła ich aż  31 Peru 23.

Komplet punktów w meczu na szczycie zdobyły Amerykanki pokonując 3;1 Polki i pozostają niepokonane. Polki lepiej serwowały (5:2), ale blok i atak były już domeną siatkarek USA. W tym pierwszym elemencie było 11:6, a w ataku 56:40 dla Amerykanek. Więcej o meczu Tutaj.  Japonki nie dały żadnych szans Meksykankom dominując w każdym elemencie, a zwłaszcza na zagrywce, gdzie w asach serwisowych było 11;1, Azjatki skuteczniej też atakowały zdobywając tym elementem 48 oczek przy 20 punktach rywalek.  W bloku było 6:2.  Tie-breakiem zakończył się mecz Serbek z Koreankami.  Koreanki prowadziły już 2:0, ale Serbki wyrównały.  W tie-breaku jednak triumfowały Koreanki. Serbki były zdecydowanie lepsze w bloku (16:6), w asach serwisowych także nieco lepiej zapunktowały (13:11), ale popełniły aż 28 własnych błędów przy 18 rywalek. W ataku oba zespoły zaprezentowały podobny poziom.