Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-18 K: Polki lepsze od Dominikanek i z awansem do ćwierćfinału

MŚ U-18 K: Polki lepsze od Dominikanek i z awansem do ćwierćfinału

Polskie kadetki bardzo dobrze radzą sobie w mistrzostwach świata rozgrywanych w Meksyku. Biało-czerwone w starciu o ćwierćfinał nie dały żadnych szans reprezentantkom Dominikany, pokonując je gładko w trzech setach.

Polki rozkręcały się powoli, ale już w pierwszych akcjach zaczęły budować przewagę (3:1). Ta nie była bardzo duża, ale bezpieczna i utrzymywała się przez cały czas na poziomie około trzech punktów, ale w połowie seta reprezentantki Polski odjechały z wynikiem i po dłuższej serii miały sześć oczek prowadzenia (18:12). Im bliżej końca, tym przewaga polskich kadetek była większa, a reprezentantki Polski zdobywały punkty w serii (22:16) i łatwo wygrały seta premierowego. W nim radziły sobie lepiej od rywalek w każdym elemencie.

Kolejna odsłona to prym biało-czerwonych od pierwszych akcji. Polski zespół punktował raz za razem i od razu odskoczył na 4:1 i 7:2. Co jakiś czas dobrymi akcjami w ataku, a przede wszystkim skutecznymi blokami Polki budowały coraz wyraźniejszą przewagę (11:6, 17:8). W końcówce dołożyły do tego świetne zagrywki (22:10), a Dominikana nie miała zupełnie nic do powiedzenia do ostatniego gwiazdka w tym secie (25:11).

Biało-czerwona drużyna od początku kolejnej partii tylko i wyłącznie podkreślała swoją wyższość na boisku. Po serii punktów na otwarcie Polki prowadziły 9:2 i ustawiły sobie grę w całej odsłonie. Choć w kolejnych akcjach gra trochę się wyrównała, to nie trwało to długo i już niedługo później ekipa znad Wisły dołożyła udaną serią kolejne punkty do prowadzenia (20:7). Rywalki stanowiły jedynie tło dla skutecznie grających reprezentantek naszego kraju, które niedługo później cieszyły się z awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata.

Polska – Dominikana 3:0
(25:19, 25:11, 25:16)

Polska: Staniszewska (13), Pietrzak (4), Kecher (17), Stambrowska (6), Wacławczyk (8), Janicka (2), Łyduch (libero) oraz Lenik i Brzoza (3)
Dominikana: Rodriguez (2), Rodriguez (10), Perez, Tapia (6), Margaritha (2), Morillo, De La Rosa (libero) oraz Cornelio, Liberato (2), Cuevas (7), Martinez i Pena