Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-18 K: Koniec fazy grupowej, w 1/8 finału Polki zagrają z Dominikaną

MŚ U-18 K: Koniec fazy grupowej, w 1/8 finału Polki zagrają z Dominikaną

Zakończył się zmagania grupowe na mistrzostwach świata kadetek w Meksyku. Do 1/8 finału awansowało 16 zespołów z… 18, które dojechały do Durango. Jedynie Bułgaria i Egipt nie zdołały uzyskać awansu. W niedzielę już pierwsze mecze 1/8 finału. Polki, które zajęły drugie miejsce w swojej grupie, na tym etapie turnieju zmierzą się z reprezentacją Dominikany. Mecz w niedzielę o 18 czasu polskiego.

W ostatnich meczach grupy A nie było zbyt wielu emocji. Biało-czerwone pewnie w trzech setach pokonały Kanadę, co dało im drugie miejsce w tabeli. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu zdobyły Natalia Kecher i Karolina Staniszewska (po 9). Więcej o meczu TUTAJ.

W drugim spotkaniu niepokonana dotąd reprezentacja Serbii w trzech setach rozprawiła się z gospodyniami turnieju i pewnie zajęła pierwsze miejsce w grupie. Świetny mecz rozegrała Ksenija Tomić, która zdobyła dla zwycięskiego zespołu 14 punktów. Reprezentacja Meksyku do 1/8 finału awansowała z trzeciego miejsca w grupie, zespół Kanady z czwartego.

Polska – Kanada 3:0
(25:18, 25:18, 25:13)
Meksyk – Serbia 0:3
(14:25, 23:25, 18:25)

W grupie B reprezentacja Włoch, pokonując 3:0 Peru, zakończyła tę fazę turnieju z kompletem punktów. W ostatnim spotkaniu 10 punktów dla drużyny Italii zdobyła Sara Belia, o punkt mniej Giulia Viscioni. Peruwianki po tej porażce z jedną wygraną na koncie wciąż nie były pewne awansu do czołowej szesnastki turnieju i musiały czekać na wynik ostatniego spotkania w grupie.

W nim Dominikana przegrała pierwszego seta z reprezentacją Egiptu, potem jednak przejęła inicjatywę i prowadzenie w meczu. W czwartym secie siatkarki z Ameryki Środkowej rozbiły rywalki do 13 i mogły cieszyć się z awansu i trzeciego miejsca w grupie. 19 punktów w tym meczu zdobył Ariana Rodriguez i na nią uwagę muszą zwrócić trenerzy polskiej drużyny, bowiem Dominikana będzie rywalem Polek w 1/8 finału. Z czwartego miejsca w grupie awansował zespół Peru, Egipt grać będzie o miejsca 17-18.

Włochy – Peru 3:0
(25:21, 25:23, 25:19)
Dominikana – Egipt 3:1
(23:25, 25:22, 25:23, 25:13)

W grupie C pierwsze i drugie miejsce było znane już przed ostatnimi meczami. Amerykanki dopisały sobie komplet punktów za walkower z Nigerią i pewnie zajęły pierwsze miejsce w tabeli przed Turcją. W meczu o 3. miejsce w grupie zespół Portoryko zmierzył się z Tajlandią. Azjatki wygrały to spotkanie w trzech setach, a 13 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Donphon Sinpho.

USA – Nigeria 3:0
(25:0, 25:0, 25:0) – walkower
Portoryko – Tajlandia 0:3
(20:25, 23:25, 20:25)

W grupie D siatkarki Brazylii pewnie pokonały w trzech setach Bułgarię i przypieczętowały swoje drugie miejsce w tabeli. Dla zespołu Bułgarii czwarta porażka z rzędu oznaczała brak awansu, zmierzy się on z Egiptem o miejsca 17-18. W drużynie Canarinhes w tym meczu wyróżniała się Larissa Brandao Mendes, która zapisała na swoim koncie 11 punktów.

Wobec porażki Bułgarii ostatni mecz grupowy pomiędzy Słowacją i Argentyną decydował już tylko o tym, która z tych drużyn awansuje do 1/8 finału z trzeciego, a która z czwartego miejsca w grupie. Reprezentacja Słowacji mimo porażki w pierwszym secie wygrała to spotkanie 3:1, a duża w tym zasługa Deany Valentovej oraz Radki Haskovej, które zdobyły po 10 punktów.

Brazylia – Bułgaria 3:0
(25:14, 25:20, 25:17)
Słowacja – Argentyna 3:1
(21:25, 25:23, 25:13, 25:20)