Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. F: Kolejny przegrany tie-break Argentyńczyków

MŚ M, gr. F: Kolejny przegrany tie-break Argentyńczyków

fot. FIVB

Kolejnego tie-breaka w mistrzostwach świata rozegrali siatkarze reprezentacji Argentyny. Prowadzili już w meczu z Holendrami 2:0, ale ulegli nim w piątym secie. W efekcie po dwóch meczach są bez zwycięstwa.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios, a na udane akcje Bruno Limy odpowiadał Bennie Tuinstra. Dopiero błąd rywali dał niewielkie prowadzenie Holendrom (12:10). Nie cieszyli się z niego długo, bo Facundo Conte doprowadził do remisu, a dobra postawa w bloku medalistów olimpijskich spowodowała, że to oni zaczęli wysuwać się na prowadzenie (17:15).Pomarańczowi jednak nie rezygnowali z walki, a zbicie ze środka Fabiana Plaka dało im remis (22:22). O losach premierowej odsłony musiała zadecydować batalia na przewagi. W niej szczęśliwa zagrywka Limy przechyliła szalę zwycięstwa na stronę Argentyńczyków (30:28).

W pierwszej fazie drugiej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb, ale przy serwisie Luciano Vicentina Argentyńczycy zaczęli budować sobie przewagę (7:5). Pojedyncze udane odpowiedzi Nimira Abdel-Aziza na niewiele dawały się Europejczykom, tym bardziej, że skuteczne kontry Limy i Conte spowodowały, że podopieczni trenera Mendeza kontrolowali wynik (14:10). Holendrzy próbowali ratować się blokiem, a po akcji Thijsa Ter Horsta zbliżyli się do przeciwników na 18:20, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce ważną kiwką popisał się Luciano De Cecco, a między innymi zbicie Pablo Koukartseva przypieczętowało sukces Argentyńczyków w tej części spotkania (25:20).

Po wymianie ciosów na początku trzeciej odsłony do głosu zaczęli dochodzić pomarańczowi, którzy po akcjach Parkinsona i Abdel-Aziza odskoczyli od rywali na 7:5. Vicentin na chwilę poderwał do walki Argentyńczyków, ale akcje Tuinstry i blok spowodowały, że to Holendrzy byli na prowadzeniu (13:10). Asa serwisowego dołożył Abdel-Aziz, a sytuacja siatkarzy z Ameryki Południowej robiła się coraz trudniejsza (17:13). W ataku próbował ich jeszcze ratować Koukartsev, a asa serwisowego dołożył Agustin Loser. Ale to było za mało. Abdel-Aziz prowadził Holendrów do przedłużenia meczu, a pomyłka na zagrywce rywali doprowadziła do czwartego seta (25:21).

Od początku czwartej odsłony walka trwała cios za cios. Dopiero zagrywki Plaka, a następnie Abdel-Aziza spowodowały, że to pomarańczowi zyskali prowadzenie (13:10). Argentyńczycy nie rezygnowali z walki, a po akcji Limy zbliżyli się na 15:16. Później jednak kolejne asy Tuinstry i Abdel-Aziza dały Europejczykom przewagę. Wydawało się, że kontrolują wynik. Wygrywali jeszcze 24:22, ale argentyński blok doprowadził do gry na przewagi. W niej Abdel-Aziz dał Holendrom tie-breaka.

Tego od prowadzenia 3:0 zaczęli medaliści olimpijscy, ale Europejczycy za sprawą bloku wrócili do gry, a dzięki świetnej grze Abdel-Aziza to oni wysforowali się na prowadzenie (8:6). Przy zagrywce Ter Horsta pomarańczowi zbliżali się do wygranej, a ich rywale byli coraz bardziej bezradni (11:6). W końcówce dołożyli jeszcze szczelny blok, a Tuinstra przypieczętował zwycięstwo pomarańczowych (15:9).

Argentyna – Holandia 2:3
(30:28, 25:20, 21:25, 25:27, 9:15)

Składy zespołów:
Argentyna: Conte (16), Loser (10), Lima (17), De Cecco (3), Vicentin (17), Zerba (11), Danani (libero) oraz Sanchez, Martinez, Palonsky, Ramos i Kukartsev (3)
Holandia: Keemink (5), Jorna (3), Plak (8), Tuinstra (15), Abdel-Aziz (32), Parkinson (12), Andringa (libero) oraz Van Garderen, Ter Horst (11), Ter Maat (1), de Weijer i Wiltenburg

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy F mistrzostw świata siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę