Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. E: Niepokonani Włosi rozgromili Chiny

MŚ M, gr. E: Niepokonani Włosi rozgromili Chiny

W

Trzecim zwycięstwem fazę grupową mistrzostw świata zakończyli Włosi. Ich ostatnimi rywalami byli Chińczycy. Reprezentanci Italii nie dali im żadnych szans, gromiąc ich w trzech setach – do 14, 10 oraz 14. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego w tej części mistrzostw nie stracili tym samym żadnej partii i zasłużenie wygrali rywalizację w grupie E.

Dobre ataki m. in. Romano i Lavii pozwoliły już na początku meczu Włochom odskoczyć na 8:2.  Ekipa z Chin była zupełnie bezradna, popełniała błędy w ataku (12:4), z kolei przewaga ofensywna Italii była ogromna.  Po atakach Daniele Lavii  i Alessandro Michieletto było już 16:6.  Azjaci. Poderwali się nieco do walki i po ataku Jingyin Zhang odrobili nieco strat (11:18) . Dominacja Włochów nie podlegała dyskusji,  był to zespół lepszy w każdym aspekcie siatkarskiej sztuki. Asa serwisowego dołożył Gianluca Galassi, Chińczycy oddali kilka punktów po błędach i zrobiło się 24:13. Ostatnią akcją seta był atak Alessandro Michieletto.

Od prowadzenia 5:0 po serii znakomitych ataków rozpoczęli kolejnego seta Włosi. W ataku nie zawodził Daniele Lavia, a na zagrywce Alessandro Michieletto (9:1). Kolejne dobre akcje Lavii czy Galassiego pozwoliły powiększyć różnicę do dziesięciu oczek. Włosi nie pozwalali swoim rywalom praktycznie na nic, dobra gra blokiem Simone Anzaniego dała już wynik 20:8. Atak Galassiego oraz błąd rywali sprawiły, że tablica pokazała rezultat 23:9. Jednostronnego seta atakiem zakończył Galassi.

W trzeciej partii Yuri Romano i Simone Anzani  dali  Italii udanymi akcjami w  bloku i ataku prowadzenie  6:0. Włosi już na początku także i taj partii narzucili rywalom swój styl gry, w ataku i na zagrywce punktował Lavia (11:5). Chińczycy poprawili jakość swojej gry, zwłaszcza w ataku i zbliżyli się na 10:13. Jak się okazało tylko na chwilę. Sprawy w swoje ręce wziął Michieletto punktując atakiem i zagrywką, pomógł także Lavia i rywale własnymi błędami (17:10). Podopieczni Ferdinando De Giorgiego pewnie zmierzali po szybkie zwycięstwo, ataki Michieletto oraz Simone Giannelliego i kolejny błąd Chińczyków dały Włochom prowadzenie 24:13. Jednostronny mecz zakończył błąd serwisowy Chińczyków.

Włochy – Chiny 3:0
(25:14, 25:10, 25:14)

Włochy: Michieletto (13), Giannelli (1), Galassi (8), Lavia (14), Romano (10), Anzani (7), Balaso (libero) oraz Pinali (1)
Chiny: Yu Y.T. (6), Yu Y.C., Li Y.Z. (1), Peng S.K. (2), Zhang G.H. (6), Zhang J.Y. (6), Yang Y.M. (libero) oraz Yang T.Y. (libero), Liu M., Zhang Z.J. (1) i Wang B. (3)