Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. A: Druga wygrana Serbów bez straty seta

MŚ M, gr. A: Druga wygrana Serbów bez straty seta

W kolejnym dniu rywalizacji grupy A na mistrzostwach świata Serbia zmierzyła się z Portoryko. Mecz wygrali podopieczni Igora Kolakovicia, którzy  potrzebowali jedynie trzech setów, by pokonać swoich przeciwników.

Po krótkiej grze punkt za punkt dość niespodziewanie jako pierwsi na prowadzenie wyszli siatkarze Portoryko przy serwisach Pedro Moliny (5:3). Nie trwało to jednak zbyt długo, bowiem szybko drużyna z Bałkanów odrobiła swoje straty, z pola zagrywki nie schodził Marko Podrascanin (10:5).

Niżej notowani rywale odrobili część strat, ale ponownie mieli problem z przyjęciem. Serbowie trochę się rozluźnili, zaczęli popełniać błędy własne i kiedy w polu zagrywki pojawił się Pelegrin Vargas, Portorykańczycy złapali kontakt punktowy (19:20). Sprawy w swoje ręce wziął Aleksandar Atanasijević (23:20). Znów jednak Molina zameldował się w polu zagrywki i w końcówce był remis (24:24), ale autowy atak Portoryko zakończył tę odsłonę.

Podobny przebieg miał kolejny set, choć faworyci odskoczyli, to nie potrafili całkowicie przejąć inicjatywy. Wystarczyły dobre zagrywki Pedro Nivesa, aby gra ekipy z Serbii trochę się posypała. Przerwa wzięta przez Igora Kolakovicia dobrze podziałała na jego podopiecznych i szybko na tablicy wyników pojawił się korzystny dla nich rezultat (16:12). Ręki w polu zagrywki nie zwalniał Atanasijević i jego zespół tym razem miał już spokojną zaliczkę. Szybko doprowadził do piłki setowej (24:19) i po ataku po bloku wygrał całą partię.

Kolejną Serbia rozpoczęła już w pełni skoncentrowana, znów dobre w polu zagrywki prezentował się Atanasijević (6:2). Skuteczni byli serbscy skrzydłowi (13:5), nie zawodził Dusan Petković ani Marko Ivović (17:9). Na to rywale odpowiadali jedynie pojedynczymi udanymi zagraniami, głównie Klistana Vidala (13:22). Błąd Portoryko w polu serwisowym dał przeciwnikom pierwszą piłkę meczową. Vidal zapunktował jeszcze zza linii 9. metra (16:24), ale kolejną zagrywkę już zepsuł, kończąc tym samym całe spotkanie.

Serbia – Portoryko 3:0
(26:24, 25:21, 25:16)

Serbia: Petric (8), Ivovic (11), Jovovic (4), Atanasijevic (12), Podrascanin (6), Lisinac (8), Katic (libero) oraz Petkovic N. (libero), Krsmanovic, Masulovic, Todorovic i Petkovic D.
Portoryko: Lawrence (16), Nieves (8), Iglesias (1), Molina (9), Vargas (7), Rodriguez (2), Del Valle (libero) oraz Hoyos (1), Lopez (2), Cabrera (libero), Nido, Alomar i Elias