Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. D: Słowenia wysoko wygrała z Niemcami i zajęła drugie miejsce

MŚ M, gr. D: Słowenia wysoko wygrała z Niemcami i zajęła drugie miejsce

Słowenia nie dała szans niemieckim siatkarzom i wygrała 3:0 w ostatnim meczu grupowym. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego jedynie w drugim secie poważniej zagrozili swoim rywalom. W pierwszym i trzecim secie wyraźnie dominowali gospodarze. Słowenia zajęła drugie miejsce w grupie, a Niemcy trzecie. Obie ekipy zagrają w kolejnej fazie zmagań.

Słowenia rozpoczęła spotkanie od mocnego uderzenia, przy serii zagrywek było 4:1 dla gospodarzy. Podopieczni Michała Winiarskiego byli w odwrocie, mieli duże problemy z przyjęciem. Grę Słoweńców napędził Klemen Cebulj, nieźle spisał się Toncek Stern, było 13:6 dla nich. Słowenia dołożyła punkty w bloku, przewaga wzrosła do siedmiu punktów (21:14). Niemieccy siatkarze nie kończyli ataków z pierwszego uderzenia, w ich szeregach nie było zdecydowanego lidera. Błąd w polu zagrywki Reicherta zakończył tę partię.

W drugiej partii Niemy dotrzymali kroku Słowenii, wynik oscylował wokół remisu (3:3, 6:6). Błąd w ataku Reicherta oraz as serwisowy Kozamernika dały Słowenii trzypunktową przewagę (11:8). Grę przerwał trener Winiarski, posunięcie to na niewiele się zdało, w natarciu nadal byli Słoweńcy. Lepiej zagrali na siatce, kontrataki zamieniali w punkty, ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (17:12). Punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Reicherta sprawił, że o przerwę poprosił trener Cretu. Słowenia prowadziła wówczas 20:16. Gospodarze popełnili błędy, wykorzystali to Niemcy, zmniejszyli straty do jednego punktu, przegrywali 20:21. Końcówka seta należała do Słowenii, zmagania zakończył Toncek Stern.

Trzeci set okazał się być ostatnim. W reprezentacji Niemiec szwankowało przyjęcie. Słowenia podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii spotkania punktowała w kontratakach. Przy serii zagrywek Jana Kozamernika było 7:1. Słowenia całkowicie dyktowała warunki gry, nasi zachodni sąsiedzi nie mieli żadnego pomysłu na grę. Po tym jak w bloku zapunktował Cebulj było 16:8. Losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte. Po ataku Kozamernika było 23:15, set miał jednostronny przebieg i toczył się pod zupełne dyktando podopiecznych trenera Cretu. Rywalizacja w tym secie zakończyła się wysokim zwycięstwem Słowenii w stosunku 25:17.

Słowenia – Niemcy 3:0
(25:16, 25:22, 25:17)

Słowenia: Stern (15), Pajenk (6), Kozamernik (11), Vincic (1), Urnaut (6), Cebulj (15), Kovacić (libero) oraz Ropret i Możić
Niemcy: Fromm (1), Reichert (5), Kampa (1), Karlitzek (7), Krick (6), Maase (1), Zenger  (libero) oraz Schott, Zimmermann, Krage (4), Weber (8) i Brand (5)