Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. D: Gładka wygrana naszych sąsiadów

MŚ M, gr. D: Gładka wygrana naszych sąsiadów

fot. FIVB

Przez chwilę wydawało się, że może dojść do niespodzianki w meczu mistrzostw świata. Kamerun w pierwszym secie zażarcie walczył z Niemcami, ale ostatecznie po walce tę partię wygrali nasi zachodni sąsiedzi, a później wszystko poszło zgodnie z przewidywaniami i Niemcy triumfowali 3:0.

Od początku pojedynku trwała zacięta walka. Kameruńczycy nie wstrzymywali ręki w ataku, dobrze ustawiali blok. Niemcy często popełniali błędy. Po autowym ataku Moritza Reicherta reprezentacja Niemiec przegrywała 12:15. Sytuacja zmieniła się dopiero przy zagrywkach Lukasa Kampy – Niemcy zaczęli wykorzystywać kontrataki, a gdy rozgrywający dołożył asa, na tablicy wyników pojawił się remis (16:16). Przy stanie 16:17 dwukrotnie powtarzano akcję przez problemy z sygnałem dźwiękowym, który dezorientował zawodników. W końcówce Kameruńczycy zaczęli popełniać kolejne błędy, interweniował ich szkoleniowiec (19:18). Ręki w ataku nie wstrzymywał Elie Badawe Djakode, po drugiej stronie siatki atak opierał się na Reichercie. W końcówce siatkarze obu drużyn psuli zagrywki (24:23). Atak Christiana Arthura Voukenga Mbativou doprowadził do walki na przewagi. Obie drużyny miały swoje szanse, nie brakowało chaotycznych wymian. Niemcy rozstrzygnęli sytuację na swoją korzyść dzięki dobrej grze blokiem.W drugim secie sytuacja zupełnie się odmieniła. Po sprytnym zagraniu Tobiasa Kricka Niemcy prowadzili 9:4. Reprezentanci Niemiec zminimalizowali liczbę błędów, zaś te pojawiły się u ich rywali. Po asie Kampy było już 15:7. Swobodnie ataki kończył Moritz Reichert. Kameruńczycy nie mieli żadnych argumentów, by zatrzymać rozpędzonych Niemców. Mimo wyraźnej przewagi siatkarze z Niemiec nie tracili koncentracji. Przy stanie 21:10 o czas poprosił jeszcze Guy Roger Nanga. Do końca sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Punkt na wagę zwycięstwa Niemców padł po ataku Linusa Webera.

Z nową energią w trzecią odsłonę weszli Kameruńczycy. Na nowo rozpoczęła się wyrównana rywalizacja, wynik oscylował wokół remisu. Dopiero ataki Reicherta i Christiana Fromma pozwoliły Niemcom odskoczyć na 12:10, o czas poprosił kameruński trener. Inicjatywa wciąż leżała po niemieckiej stronie, siatkarze z Europy kończyli kolejne kontrataki. Mocne zagranie Karlitzka dało siedemnasty punkt Niemcom (17:12). Gra Kameruńczyków zupełnie posypała się. Niemcy utrzymywali wysoką skuteczność podczas ataków z szóstej strefy (21:13). Pojedyncze zagrania Josepha Herva Kofane Boyomo nie pomogły. Kameruńczycy starali się walczyć do końca, ale autowa zagrywka Jeremiego Deffo Sobwena zamknęła nierówny mecz.

Niemcy – Kamerun 3:0
(30:28, 25:14, 25:19)

Składy zespołów: 
Niemcy: Krick (8), Fromm (8), Karlitzek (10), Kampa (6), Reichert (15), Maase (8), Zenger (libero) oraz Krage, Schott, Zimmermann, Brand (3) i Weber (3)
Kamerun: Kofane Boyomo (7), Kavogo (5), Mbutngam (2), Kody Bitjaa (9), Badawe Djakode (6), Voukeng Mbativou (9), Djam (libero), Bassoko (libero) oraz Bitouna, Deffo (2) i Dolegombai (1)

Zobacz również: 
Wyniki i tabela gr. D mistrzostw świata siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę