Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. D: Francuzi z kompletem zwycięstw, Kamerun odpadł z mistrzostw

MŚ M, gr. D: Francuzi z kompletem zwycięstw, Kamerun odpadł z mistrzostw

Reprezentacja Francji odniosła trzecie zwycięstwo na mistrzostwach świata. Trójkolorowi  pokonali zamykający tabelę Kamerun 3:0, Afrykańczycy jedynie w trzecim secie przekroczyli barierę 20 punktów. Tym samym podopieczni Andrei Gianiego zakończyli grupowe rozgrywki na pierwszym miejscu z ośmioma punktami.  Z kolei Kameruńczycy z zerowym dorobkiem punktowym pożegnali się z mistrzostwami.

Początek meczu był wyrównany do stanu 5:5.  W ataku punktowali Boyer i Louati, co pozwoliło Trójkolorowym sukcesywnie budować przewagę. Dobra zagrywka Quentina Jouffroya i atak Louatiego dały wynik 14:9. Kameruńczycy robili co mogli, ale to mistrzowie olimpijscy kontrolowali wydarzenia na boisku, po akcji w ofensywie Kevina Tillie było 19:14.  Obraz gry nie ulegał zmianie, Stephen Boyer dał swojej ekipie piłkę setową udanym atakiem (24:19), a po chwili błąd zespołu z Afryki zakończył seta.

Dobra postawa w bloku pozwoliła Les Bleus znakomicie otworzyć kolejną część meczu (4:0). Błędy własne  rywali oraz ataki, którymi popisywał się Yvan Kody spowodowały jednak, że na tablicy pojawił się remis 5:5. Francuzi podkręcili nieco tempo na zagrywce i w ataku, co pozwoliło im odskoczyć na 11:8.  Kameruńczycy jednak się nie poddawali, ale cały czas to Francja miała to dwa, to trzy oczka zapasu, kiedy atakował Stephen Boyer było 15:12. Problemem Francji była w tym meczu z pewnością koncentracja, a raczej jej brak, własnymi błędami pozwolili rywalom zbliżyć się na jeden punkt. W końcówce jednak podkręcili tempo, atakowali Tillie i Boyer, a zagrywał Quentin Jouffroy (24:19). W kolejnej akcji w siatkę zaatakował Christian Voukeng  i zakończył  zmagania w tej części meczu.

Po ataku w aut Boyera to Kamerun prowadził 2:0 w secie trzecim, ale szybko wyrównał Yacine Louati. Kamerun ponownie jednak odskoczył, kiedy asem serwisowym popisał się  Didier Sali Hile było 8:5. Trevor Clevenot starał się poderwać Trójkolorowych udanymi akcjami (9:10). Gra Francuzów była jednak pełna błędów. Mylić zaczęli się też rywale, a dodatkowo Louati popisał się asem serwisowym (15:14). Wynik oscylował wokół remisu, choć poziom meczu ogólnie nie zachwycał. Błędy przeciwnika i ataki Yacine Louatiego Trevora Clevenota pozwoliły Francji odskoczyć na 20:16.  Kiedy zagrywką popisał się Sem Dolegombai Kamerun tracił już do rywala tylko dwa oczka (20:22). Stephen Boyer dał udanym atakiem piłki meczowe mistrzom olimpijskim (24:21). Ostatecznie zmagania zakończył atak Trevora Clevenot.

Francja – Kamerun 3:0
(25:19, 25:19,  25:22)

Francja: Chinenyeze (2), Toniutti,  Tillie (6), Boyer (19), Louati (11),  Jouffroy (9), Diez (libero) oraz Brizard, henry (1), Clevenot (5),
Kamerun: Dolengombai (7), Kavogo (13), Voukeng (5), Kody Bitjaa (9), Sali Hile (6), Mbativou, Bassoko (libero) oraz Kofane, Bitouna