Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. C: Pokaz siły Polaków

MŚ M, gr. C: Pokaz siły Polaków

fot. Klaudia Piwowarczyk

To było do przewidzenia. Reprezentacja Polski szybko rozprawiła się z najsłabszą ekipą grupy C, nie pozwalając Meksykanom w żadnym z setów przekroczyć granicy dwudziestu punktów. Trener Nikola Grbić dał szansę w tym spotkaniu wszystkim zawodnikom, aby mogli się sprawdzić w meczowych warunkach.

Po asie serwisowym Mauro Fuentesa to Meksykanie prowadzili 2:0 i przez chwilę utrzymywali dwupunktową przewagę. Dopiero ich błąd dał remis, a kolejny – tym razem dotknięcia siatki, sprawił, że o oczko lepsi byli siatkarze znad Wisły (9:8). Po kontrze Aleksandra Śliwki przewaga biało-czerwonych wzrosła (12:10), ale nie byli w stanie całkowicie przejąć inicjatywy. Udało się to dopiero przy serwisach Śliwki, z których przyjęciem siatkarze Meksyku mieli spore problemy (18:13). Potem swoje dołożył także Jakub Kochanowski, a jego koledzy byli w stanie dobrze zagrać blokiem (21:14). Do pierwszej piłki setowej doprowadził Mateusz Bieniek, atakując z przesuniętej krótkiej, a Kochanowski zakończył premierową odsłonę.Na drugą część meczu Nikola Grbić wysłał już inne zestawienie, a set zaczął się udanego bloku Polaków. Kolejne dwa dały wynik 4:1, biało-czerwoni nie zwalniali tempa, natomiast raz po raz błędy popełniali podopieczni Jorge Azaira (5:10), do tego gospodarze turnieju cały czas dominowali an siatce (16:8). Dobre wejście zaliczył Mateusz Poręba, który do skutecznego ataku dołożył „czapę” (19:10). Szybko na tablicy wyników pojawiła się piłka setowa do której doprowadził Łukasz Kaczmarek (24:11) i chociaż rywale obronili jeszcze trzy z nich, to atak Bartosza Kwolka doprowadził tę część meczu do końca.

Pierwsze momenty kolejnej odsłony to w miarę wyrównana walka (4:4). Nie trwało to jednak zbyt długo, po kontrze ze środka Karola Kłosa było 8:5 na korzyść Polaków. Na chwilę Meksykanie złapali kontakt punktowy, ale znów zaczęli popełniać błędy własne (7:10), choć dobre ataku miał Diego Gonzalez (11:13). Kiwką z szóstej strefy odpowiedział na to Tomasz Fornal i cały czas Polacy prowadzili trzema oczkami. Nie byli w stanie jej zbytnio powiększyć, pozwoliły na to dopiero kolejne pomyłki graczy Meksyku. Ekipa trenera Grbicia nie miała problemu w końcówce, Kaczmarek dał pierwszą piłkę meczową, a serwis Poręby zakończył to jednostronne spotkanie

Polska – Meksyk 3:0
(25:17, 25:14, 25:19)

Składy zespołów:
Polska: Śliwka (4), Janusz, Bieniek (6), Kochanowski (2), Kurek (3), Semeniuk (4), Zatorski (libero) oraz Popiwczak (libero), Łomacz (1), Kaczmarek (8), Kłos (5), Poręba (5), Fornal (10), Kwolek (3)
Meksyk: Lopez Rios (6), González Castañeda (14), Martinez Garcia (1), Tellez Rodriguez, Aranda (3), Fuentes Rascon (6), Bravo Moreno (libero) oraz Heredia (1), Burgueño, Hernandez Baca i Ferran Romero

Zobacz również: 
Wyniki i tabela gr. C mistrzostw świata siatkarzy

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę