Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. A: Bez niespodzianki w meczu Serbii z Tunezją

MŚ M, gr. A: Bez niespodzianki w meczu Serbii z Tunezją

Serbowie w swoim ostatnim meczu fazy grupowej pewnie pokonali 3:0 reprezentację Tunezji. Podopieczni Igora Kolakovicia jedynie w pierwszej partii poczuli na plecach oddech rywali. Premierową odsłonę wygrali bowiem dopiero po grze na przewagi 29:27. W pozostałych setach triumfowali już pewnie – do 15 i 17. Tym samym Serbowie zakończyli rywalizację w grupie A na pierwszym miejscu.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, w której żadna z drużyn nie była w stanie zbudować sobie prowadzenia. Zespoły wymieniały się asami i blokami (11:11), na prawym skrzydle niezbyt dobrze radził sobie Aleksandar Atanasijević, a mocno zagrywał Elyes Karamosli (17:11). Serbia wzięła się do roboty i szybko zmniejszyła swoje straty, w czym pomagały błędy rywali i po kontrze Marko Ivovicia ekipa z Bałkanów traciła tylko oczko (19:20). Atak z prawego skrzydła dał Tunezji piłkę setową (24:22), jednak nie wykorzystała ona swojej okazji. O wyniku tej odsłony decydowała gra na przewagi, w niej minimalnie lepsi okazali się Serbowie, kończąc seta asem serwisowym Urosa Kovacevicia.

Jako pierwsi w kolejnej partii znowu odskoczyli Tunezyjczycy (9:6), ale tym razem to zagrywki Srećko Lisinaca pozwoliły doprowadzić do remisu (10:10). Potem ręki zza linii dziewiątego metra nie zwalniał Marko Podrascanin i jego drużyna powoli przejmowała inicjatywę na parkiecie. Podwójny blok sprawił, że podopieczni Igora Kolakovicia mieli piłkę setową i wykorzystali już pierwszą okazję do skończenia tej odsłony.

Tym razem Serbowie nie pozwolili sobie na rozluźnienie na początku seta i szybko zbudowali sobie dwupunktową zaliczkę (8:6). Spokojnie prowadzili swoją grę, bez większego pardonu wykorzystując każde potknięcie rywali (17:12). Blok Podrascanina przybliżył Serbów do końcowego zwycięstwa i po udanej akcji w ataku mieli piłkę meczową. Serbska kadra nie przedłużała już losów tego pojedynku, kończąc go potrójnym blokiem. Tym samym reprezentacja Serbii nie straciła w fazie grupowej ani jednego seta.

Serbia – Tunezja 3:0
(29:27, 25: 15, 25:17)

Serbia: Kovacević (15), Ivović (6), Jovović (2), Atanasijević (2), Podrascanin (11), Lisinac (8),  Katić (libero) oraz Masulović, Todorović (1), Petković (11) i Peković (libero)
Tunezja: Kadhi (4), Ben Slimene (1), Karamosli (10), Agrebi (7), Nagga (12), Bouguerra (7), Hmissi (libero) oraz Ben Othmen (1), Bennour, Korbosli, Bongui (libero)