Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. B: Małe kłopoty Brazylii z Katarem, faworyci nie stracili jednak seta

MŚ M, gr. B: Małe kłopoty Brazylii z Katarem, faworyci nie stracili jednak seta

fot. FIVB

Rozpoczął się kolejny dzień mistrzostw świata. W pierwszym pojedynku reprezentacja Brazylii mierzyła się z niżej notowanym Katarem. O ile premierowa odsłona padła wyraźnym łupem ekipy z Ameryki Południowej, to w kolejnych nie poszło im już tak łatwo. Pomimo tego podopieczni Renana dal Zotto triumfowali 3:0. 

Od początku meczu do ataku ruszyli Brazylijczycy, którzy przy zagrywce Lucasa odskoczyli od rywali na 6:3. Katarczycy mieli problemy z kończeniem swoich akcji, a pojedyncze akcje Renana Ribeiro na niewiele im się zdawały. Po kontrach Leala i Wallace’a faworyci wygrywali już 12:6. Ich dominacja była coraz bardziej wyraźna, a pojedyncze bloki nie pomagały Katarczykom. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Felipe Roque, a wicemistrzowie świata kroczyli do wygranej. Po akcji Leala premierowa odsłona padła ich łupem 25:13.W drugiej partii poszli za ciosem, a po kontrze Lucarelliego wyszli na prowadzenie 6:3. Po akcji Youssefa Oughlafa Katarczycy trzymali się do stanu 8:10, ale pogrążyły ich własne błędy. Potrafili jednak się podnieść, a po kontrze Nikoli Vasicia zdołali odrobić straty (14:14). W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu, a po błędzie Leala Brazylijczycy mieli nawet niewielką stratę (19:20) .Zanosiło się na batalię na przewagi, ale atak Lucarelliego i błąd Ibrahima Ibrahima przechyliły szalę zwycięstwa na stronę faworytów (25:23).

W trzecim secie Katarczycy popełniali błędy, ale Ibrahim pozwalał im toczyć zaciętą walkę z Brazylijczykami (7:7). Dopiero dzięki blokowi siatkarze z Ameryki Południowej zyskali niewielką przewagę (11:9). Przeciwnicy ambitnie grali, ale zbicia Darlana powiększały dystans dzielący oba zespoły (16:13). Brazylijczykom brakowało jednak koncentracji, a dzięki Oughlafowi Katarczycy wciąż byli w grze. Faworyci zbliżali się do wygranej, ale blok spowodował, że Katarczycy doprowadzili do nerwowej końcówki (23:23). W niej ważną akcję w ataku skończył Darlan, a brazylijski blok przypieczętował zwycięstwo wicemistrzów świata (26:24).

Brazylia – Katar 3:0
(25:13, 25:23, 26:24)

Składy zespołów:
Brazylia: Wallace (6 pkt.), Leal (9), Fernando (1), Lucas (6), Lucarelli (9), Flavio (10), Thales (libero) oraz Bruno, Adriano, Maique (libero), Leandro (5) i Darlan (6)
Katar: Oughlaf (11), Renan (9), Belal (10), Milos (2), Nikola (6), Ibrahim (5), Sulaiman (libero) oraz Bojan, Ababacar i Mubarak

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B mistrzostw świata mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę