Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. B: Druga wygrana Brazylii, Japończycy byli bez szans

MŚ M, gr. B: Druga wygrana Brazylii, Japończycy byli bez szans

fot. FIVB

Siatkarze Brazylii pokonali bez straty seta reprezentację Japonii w grupie B siatkarskich mistrzostw świata i dzięki tej wygranej zapewnili sobie już awans do 1/8 finału turnieju. Japończycy po wygranej z Katarem tym razem byli bez szans w starciu z Canarinhos i o ewentualny awans będą walczyli we wtorek w bezpośrednim starciu z Kubą. W meczu z Japonią najwięcej punktów dla brazylijskiej drużyny zdobył Leal – 15.

Po asie Nishidy Japończycy prowadzili 3:0. Również Brazylijczycy nie wstrzymywali ręki w polu zagrywki, szybko odrobili straty. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów. Wciąż skutecznie atakował Yuji Nishida. Dobrze funkcjonował japoński blok, przy stanie 15:12 dla Japończyków o czas poprosił brazylijski szkoleniowiec. Po interwencji szkoleniowca Brazylijczycy rzucili się do odrabiania strat. Skuteczność w ataku poprawił Yoandry Leal, siatkarze z Brazylii zaczęli lepiej czytać grę rywali. Gdy na tablicy wyników pojawił się remis, interweniował trener Blain (18:18). Nie brakowało efektownych wymian. Leal raz za razem mocno atakował po skosie (23:20). Szczelny podwójny blok dał Brazylijczykom piłki setowe. Drugą z nich wykorzystał zagraniem po bloku Leal.W drugiej odsłonie Japończycy mieli problem ze skończeniem ataku. Kontrataki kończyli Ricardo Lucarelli i Wallace de Souza. Gdy Brazylijczycy dołożyli punktowy blok, interweniował japoński szkoleniowiec (5:2). Inicjatywa leżała po stronie reprezentacji Brazylii, która górowała na siatce. Japończycy zdobywali punkty głównie po błędach rywali (12:7). Zarania Nishidy i Yuki Ishikawy dały impuls podopiecznym trenera Blaina. Gdy reprezentanci Japonii skończyli długą wymianę, o czas poprosił Renan Dal Zotto (16:13). Po przerwie dwa ataki z rzędu skończył Flavio Gualberto. Brazylijczycy odzyskali inicjatywę, szybko powiększając dystans. Autowa kiwka Ishikawy i błąd w polu zagrywki Nishidy dały ostatnie punkty reprezentacji Brazylii.

Skuteczna gra Nishidy i Ishikawy sprawiła, że to Japończycy mieli przewagę na początku trzeciego seta – 4:1. Sytuacja szybko się odmieniła i po autowym ataku Rana Takahashiego to Brazylijczycy prowadzili 6:5. W kolejnych akcjach po obu stronach siatki zdarzały się błędy, na prowadzeniu pozostawali siatkarze z Brazylii. Trener Blain rotował składem, ale nie zmieniło to sytuacji na boisku. Efektowny atak z szóstej strefy Lucarelliego dał czternasty punkt brazylijskiej drużynie (14:9). Po kolejnym udanym zagraniu Leala o czas poprosił jeszcze Philippe Blain (17:11). W japońskich szeregach mnożyły się błędy. Dobre wejście na zagrywkę zaliczył Darlan Souza (22:13). Do końca Brazylijczycy nie tracili koncentracji. Kento Miyaura obronił mocnym atakiem po skosie pierwszą piłkę meczową, ale w kolejnej akcji wynik rozstrzygnął Lucas Saatkamp.

Brazylia – Japonia 3:0
(25:21, 25:18, 25:16)

Składy zespołów:
Brazylia: Wallace (13), Leal (17), Fernando (1), Lucas (6), Lucarelli (7), Flavio (6), Thales (libero) oraz Darlan (2)
Japonia: Nishida (9), Onodera (3), Otsuka (2), Yamauchi (2), Sekita (1), Ran (6), Yamamoto (libero) oraz Oya, Ishikawa (10) i Miyaura (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B mistrzostw świata siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę