Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M: Brazylia na podium mistrzostw świata

MŚ M: Brazylia na podium mistrzostw świata

fot. Klaudia Piwowarczyk

W Brazylii obawiano się, że po porażce półfinałowej z Polską, reprezentacja tego kraju nie zmobilizuje się odpowiednio do walki o brązowy medal mistrzostw świata. Takie wrażenie można było odnieść do połowy pierwszego seta, później Brazylijczycy włączyli wyższy bieg i bez trudu wygrali dwie partie. Kiedy w trzecim secie mieli miażdżącą przewagę, nikt nie wierzył w powrót Słowenii do meczu, ale Słoweńcy zdołali wygrać tę odsłonę… ale tylko tę. Ostatecznie Brazylijczycy postawili kropkę nad „i” i zdobyli brązowe medale. 

Walkę o brąz lepiej rozpoczęli gracze z Brazylii (4:2), szybko jednak na tablicy wyników pojawił się remis, za sprawą widowiskowej przesuniętej krótkiej Słowenii (5:5). Potem całą serią popisali się podopieczni Gheorghe Cretu, w polu zagrywki szalał Toncek Stern, a długą akcję kiwką zakończył Dejan Vincić (11:8). Jego zespół miał czteropunktowe prowadzenie, ale wypuścił je z rąk przez błędy własne (15:14). Serwisy Lucasa Saatkampa sprawiały wicemistrzom Europy ogromne problemy, z którymi nie byli w stanie sobie poradzić i musieli gonić wynik (15:18). Rok Mozić obił blok, co pozwoliło Słowenii zmniejszyć straty (17:18), ale na to mocnym serwisem odpowiedział najpierw Bruno, potem Leal (23:18). Kolejna trudna zagrywka Leala doprowadziła do piłki setowej (24:18), blok Brazylii zakończył tę część meczu.Początek kolejnej partii stał pod znakiem chaosu po obu stronach siatki (3:3). Długo żadna z ekip nie była w stanie przejąć inicjatywy (7:6). Udało się to podopiecznym Renana Dal Zotto po udanym bloku i kontrze Leala (13:10). Słoweńcom nie można było odmówić walki, ale jakość była po stronie Brazylii (19:15). Skutecznie grał Leal (22:16) i to on dał swojej drużynie piłkę setową. Rok Mozić obronił jedną z nich, ale jego popsuta zagrywka doprowadziła tę partię do końca.

Po akcji Wallace’a Brazylia wygrywała 3:1, lepiej grała na siatce (6:3) i spokojnie prowadziła swoją grę. Kiedy kolejną kontrę skończył Leal, o czas poprosił trener Cretu. Dobrze w obronie grał Thales, a jego koledzy zamieniali kontry na kolejne punkty (12:5). Słowenia zerwała się jeszcze do walki, między innymi za sprawą błędów rywali i widowiskowej kontrze z VI strefy Klemena Cebulja (12:15). Kontakt złapali dzięki asowi Alena Pajenka (14:15), remis dał natomiast Stern. Serię przerwał dopiero błąd dotknięcia siatki, ale potem ręki za linią 9. metra nie zwalniał Gregor Ropret (18:16). Brazylijczycy jeszcze wyrównali (18:18), ale w szeregach Europejczyków nie zawodził Stern. Po kiwce Cebulja Słowenia miała piłkę setową, partię zakończył Tine Urnaut.

Od mocnego uderzenia wicemistrzowie Europy rozpoczęli kolejną część spotkania (4:0), jednak błyskawicznie do pracy wzięli się rywale i to oni przy serwisach Wallace’a nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie 6:4. Przez dłuższą chwilę trwała walka punkt za punkt, przerwał ją pojedynczy blok Lucasa (14:11). Ręki w polu zagrywki nie zwalniał Wallace (16:11), tym razem Słowenia nie była w stanie odeprzeć ciosów rywali (15:20), potężny brazylijski blok zbliżył tę kadrę do brązowego medalu (23:17). Wallace atakiem po ciasnym skosie doprowadził do piłki meczowej, ostatni punkt w walce o brąz padł po jego kontrze.

Brazylia – Słowenia 3:1
(25:18, 25:18, 22:25, 25:18)

Składy zespołów:
Brazylia: Fernando, Leal (19), Lucas (12), Flavio (7), Rodrigo, Wallace (22), Thales (libero) oraz  Bruno (4), Adriano (7), Roque, Maique (libero) i Darlan
Słowenia: Vincic (3), Pajenk (7), Cebulj (14), Urnaut (7), Kozamernik (4), Stern (17), Kovacic (libero) oraz Ropret i Mozic (2)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw świata

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę