Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek U-18: Włoszki, Brazylijki i Amerykanki weszły do gry

MŚ kadetek U-18: Włoszki, Brazylijki i Amerykanki weszły do gry

W drugim dniu rozgrywanych w Meksyku mistrzostwach świata kadetek do gry weszły cztery drużyny, które pierwszego dnia pauzowały. Swoje mecze wygrały Amerykanki, Brazylijki i Włoszki – wszystkie te drużyny pokazały, że będą się liczyć w walce o czołowe lokaty. Tylko zespół Kanady przegrał swoje spotkanie z Meksykiem, co pokazuje, że gospodynie turnieju będą rywalkami Polek o awans do czołowej ósemki.

W grupie A, w której występuje również reprezentacja Polski, Serbki dopisały sobie kolejne punkty za walkower z reprezentacją Kamerunu. Najwięcej emocji budził jednak mecz gospodyń turnieju z Kanadą. Dla siatkarek reprezentacji Kraju Klonowego Liścia był to pierwszy mecz w turnieju.

Okazało się, że Meksykanki dość łatwo poradziły sobie z rywalkami, wygrywając pewnie to spotkanie w trzech setach. W drugiej partii gospodynie rozbił zespół Kanady zwyciężając 25:7! Świetne spotkanie rozegrała Margarita Topete, która zdobyła dla meksykańskiej drużyny 16 punktów. Wszystko wskazuje więc na to, że dla biało-czerwonych meczem decydującym o zajęciu drugiego miejsca w grupie i awansie do czołowej ósemki turnieju może być właśnie pojedynek z gospodyniami mistrzostw świata.

Serbia – Kamerun 3:0
(25:0, 25:0, 25:0) – walkower
Meksyk – Kanada 3:0
(25:18, 25:7, 25:22)

W grupie B do rywalizacji włączyły się siatkarki z Włoch i już na samym początku zaliczyły małą wpadkę, jaką było przegranie seta z Egiptem. Potem jednak Azzurre całkowicie zdominowały rywala, bardzo pewnie i wysoko wygrywając trzy kolejne sety. Włoszki zgarnęły więc komplet punktów w pierwszym swoim spotkaniu i z pewnością są faworytkami do czołowego miejsca w tabeli grupy. 22 punkty dla zwycięskiej drużyny zdobyła Julia Ituma.

W drugim meczu tej grupy Turczynki w trzech setach uporały się z reprezentacją Peru i już po raz drugi zanotowały komplet punktów, obejmując prowadzenie w tabeli. Najwięcej punktów w tym meczu dla zwycięskiego zespołu zdobyły Melisa Bukmen (10) oraz Aleyna Gocmen (8). W nocy z środy na czwartek czasu polskiego dojdzie do ciekawego pojedynku Turcji z Włochami.

Egipt – Włochy 1:3
(25:22, 12:25, 10:25, 16:25)
Peru – Turcja 0:3
(13:25, 21:25, 10:25)

W grupie C pierwsze swoje spotkanie rozegrały reprezentantki USA. Amerykanki pokonały 3:0 Tajlandię, ale wygrana wcale nie przyszła im tak łatwo, jakby to mógł sugerować suchy wynik. 14 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Mckenna Wucherer. To był jedyny mecz tej grupy drugiego dnia – Rumunia, która miała grać z Nigerią dopisała sobie trzy punkty w tabeli z powodu walkowera.

Tajlandia – USA 0:3
(18:25, 20:25, 23:25)
Nigeria – Rumunia 0:3
(0:25, 0:25, 0:25) – walkower

W grupie D reprezentacja Argentyny po wczorajszym zwycięstwie tym razem zmierzyła się z Brazylią. Dla młodych Canarinhes był to pierwszy mecz w turnieju. Dwa sety kończył się po zaciętej walce triumfem młodych Brazylijek, w trzecim Albicelestes już zupełnie oddały pole rywalkom i zanotowały pierwszą porażkę w turnieju. W drużynie Brazylii z dobrej strony pokazała się Aline Segato Maestri, która zdobyła 10 punktów dla swojego zespołu.

Drugie zwycięstwo w turnieju i po raz drugi komplet punktów stały się udziałem młodych siatkarek z Rosji. Nie dały one żadnych szans reprezentantkom Bułgarii i pewnie wygrały w trzech szybkich setach. 10 punktów w tym meczu dla Sbornej zdobyła Anastazja Kapralowa, o punkt mniej na swoim koncie miała Alina Popowa. Dla Bułgarek to już druga porażka w tym turnieju.

Argentyna – Brazylia 0:3
(23:25, 22:25, 16:25)
Bułgaria – Rosja 0:3
(9:25, 13:25, 17:25)