Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-18 K: Polki przegrały z Brazylią i zagrają o siódme miejsce

MŚ U-18 K: Polki przegrały z Brazylią i zagrają o siódme miejsce

Podopieczne Andrzeja Pecia w mistrzostwach świata kadetek we wtorek grały z Brazylią o możliwość realizacji piąte miejsce. Młode Polki po zaciętej walce uległy jednak przeciwniczkom z Ameryki Południowej 2:3 i powalczą o miejsce 7. Rywalkami będą Turczynki lub Rumunki. Mecz tych drużyn rozpocznie się o 21:00 czasu polskiego.

W mecz lepiej weszły Polki, które odskoczyły na 3:1, a chwilę później już na 5:2. W ustawieniu z Luizą Da Silva Nezzo Brazylijki jednak nie tylko odrobiły straty, ale i przeważały 8:5. Udany blok pozwolił biało-czerwonym zbliżyć się na 11:10. Po chwili jednak seria punktów pozwoliła rywalkom ponownie odskoczyć (13:10, 16:12). Brazylijki grały dobrze, unikały błędów i kontrolowały boiskowe wydarzenia cały czas wywierając presję zagrywką.(19:14), chociaż Polkom determinacji nie można było odmówić, chociaż w ich grze było sporo niedokładności (16:22). Ostatecznie zdobyły w secie zaledwie 17 punktów.

W drugiego seta również lepiej weszły Brazylijki (5:2). Lepiej spisywały się w ataku, chociaż w pewnym momencie młode biało-czerwone zbliżyły się na 8:6, a przy serwisie Stambrowskiej na 9:8. Blok dał Polkom prowadzenie 11:10. Polki wyraźnie poprawiły zagrywkę, punktowała tym elementem Julia Lenik, znakomicie działał blok (17:12). Rywalki rzuciły się w szaleńczą pogoń (17:16), ale po ich błędzie w ataku było 19:16 dla Polek. Biało-czerwone w końcówce zdominowały wydarzenia (24:19) i choć rywalki obroniły trzy setbole, to po ataku Lenik w meczu było 1:1.

W trzecim secie Brazylia odskoczyła na 3:1, ale Polki wyrównały na 4:4. Gra była wyrównana do momentu, gdy Brazylia odskoczyła na 12:7. Po między innymi udanym bloku Polki przegrywały już tylko 11:13. Udana kiwka Poli Janickiej dała remis 15:15. Długo trwała zacięta walka 21:21. W końcówce to Brazylijki podkręciły tempo i wygrały 25:22.

Czwartego seta biało-czerwone rozpoczęły od prowadzenia 2:0, a po chwili było już 6:3. Polskie kadetki z całych sił walczyły o tie-breaka. Utrzymywały trzypunktowy zapas, a nawet go powiększyły (11:6). Utrudniały grę rywalom zagrywką., działał blok (14:8). Brazylijki zdołały odrobić połowę strat (16:13), ale to Polki były zespołem lepszym i po wygranej 25:19 zwycięzcę miał wyłonić tie-break. W nim na początku zespoły szły łeb w łeb. Brazylijki odskoczyły na 7:4 po udanym ataku. Polki walczyły dzielnie, ale cały czas to rywalki były z przodu (12:10). Brazylijki nie oddały przewagi już do końca meczu.

Polska – Brazylia 2:3
(17:25, 25:22, 22:25, 25:19, 11:15)

Polska: Staniszewska (21), Pietrzak (4), Kecher (9), Stambrowska (6), Wacławczyk (9), Janicka (2), Łyduch (libero) oraz Lenik (26), Zagumny, Brzoza (1) i Jankowska
Brazylia: Nicole (19), Juliana (14), Larissa (3), Heloise (3), Luzia (14), Aline (19), Sophia (libero) oraz Isabella (10) i Fernanda