Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K: Włoszki w półfinale, tylko set dla Chinek

MŚ K: Włoszki w półfinale, tylko set dla Chinek

W pierwszym ćwierćfinale mistrzostw świata zagrały ze sobą Włochy i Chiny. W pierwszym secie siatkarki z Italii zdominowały rywalki i wygrały do 16. Dopiero w trzeciej partii Chinki odwróciły sytuację na boisku. Zdołały jednak wygrać tylko tego seta, bowiem w czwartej partii ponownie lepsze były Włoszki. Wygraną 3:1 Italia zameldowała się w półfinale mistrzostw świata.

W pierwszym secie Włoszki szybko zdobyły prowadzenie 6:2 po ataku Miriam Sylli. Ekipa z Italii utrzymywała wysoką przewagę. Atak Anny Danesi dał im prowadzenie 10:3, a po zbiciu Paoli Egonu było 14:7. Wtedy dwa punkt z rzędu zdobyły Chinki i o czas poprosił szkoleniowiec Włoszek. Te spokojnie utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Blok Mariny Lubian dał wynik 21:15, a ostatecznie Włoszki wygrały 25:16.

Drugą partię Włoszki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, jednak Chinki szybko doprowadziły do remisu po 4. Na 7:4 Włoszki wyszły po ataku Miriam Sylli. Po błędzie serwisowym Wang Yunlu ekipa z Italii miała cztery punkty przewagi (11:7). Skutecznie zbicie Gong Xiangyu zmniejszył straty Chinek do dwóch „oczek”. W kolejnej akcji ponownie zaatakowała Xiangyu i było już tylko 14:13 dla Włoch. Na czteropunktowe prowadzenie ekipa Italii wróciła po błędzie dotknięcia siatki przez Ding Xia (19:15). Chinki ponownie odrobiły straty w końcówce po dwóch błędach rywalek i Włoszki stanęły przed trudnym zadaniem. Udało im się jednak opanować nerwy i wygrały do 22.

Trzeci set rozpoczął się na korzyść Chinek, które wyszły na prowadzenie 5:2 dzięki asowi serwisowemu Wang Yunlu. W tej partii Azjatki szły jak burza. Po ataku Li Yingying prowadziły już 18:9. W zdobywaniu kolejnych punktów pomagały im błędy rywalek. Gdy Alessia Orro dotknęła siatki, było już 21:10 dla Chinek. Autowy atak Egonu dał Azjatkom wygraną 25:13.

W czwartym secie od początku obie ekipy chciały wyjść na prowadzenie, ale w efekcie utrzymywały wyrównany stan seta. Po ataku Yang Hanyu Włoszki prowadziły zaledwie 9:8. Udane zbicie Mariny Lubian zwiększyło przewagę Italii do trzech „oczek” (12:9), a po akcji Paoli Egonu było już 16:10. Autowy atak Chinek utrzymał sześciopunktowe prowadzenie rywalek (18:12). Po zbiciu Anny Danesi było już 23:15 dla włoskiego zespołu. Piłkę meczową dało im zagranie Cateriny Bosetti, a ostatecznie Włoszki wygrały 25:17

Włochy – Chiny 3:1
(25:16, 25:22, 13:25, 25:17)

Włochy: Bosetti (6 pkt.), Egonu (29), Danesi (12), Lubian (9), Orro (1), Sylla (12), De Gennaro (libero) oraz Malinov i Pietrini (1)
Chiny: Gong (9), Yuanyuan Wang (3), Li (14), Yunglu Wang (11), Yuan (9), Diao (1), Wang M. (libero) oraz Yang (6), Ding (4) i Ye